google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Niezwykły Meksyk

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na świecie. Zajmuje powierzchnię prawie 2 mln km kw., a liczba jego mieszkańców szacowana jest na 117 milionów. Większość ludności żyje w środkowej części kraju, podczas gdy rozległe rejony na suchej północy i tropikalnym południu są rzadko zaludnione.

 

Niezwykły Meksyk

Flickr, Storkholm Photography

Będąc w Meksyku warto zwiedzić Palenque leżące w stanie Chiapas. W 1746 r. odkryto tam ruiny miasta Majów. Możemy tu podziwiać zachwycającą Świątynię Inskrypcji, która wzniesiona została na piramidzie o wysokości 16 m, złożonej z dziewięciu stopni.

Wejścia do niej zdobione są hieroglifami w oszałamiającej ilości 620 sztuk - stąd pochodzi jej nazwa. Zobaczyć możemy również piękne budowle sakralne – Hrabiego, Krzyża, Słońca i Ulistnionego Krzyża. Całość dopełniają olbrzymie ruiny pałacu, który składa się z kilku budynków, trzech dziedzińców, boiska do gry w pelotę oraz pozostałości po kamiennym akwedukcie, który prowadził wodę z rzeki Otulum.

Nie tylko Majowie pozostawili po sobie spuściznę na ziemiach dzisiejszego Meksyku. Na północny wschód od miasta można dotrzeć do miejsca, „w którym ludzie stają się bogami”- Teotihuacán.

Wzniesione zostało przez Azteków i do dnia dzisiejszego podziwiać możemy w nim olbrzymią Piramidę Słońca, Księżyca i 15 innych mniejszych budowli, które rozciągają się na całej długości Alei Umarłych, świętego miejsca starożytnych Azteków, które według legendy stworzone zostało przez olbrzymy.

Nieodłącznym punktem większości wycieczek jest zwiedzanie stolicy Meksyku. Trzecie co do wielkości miasto świata może zachwycać bogactwem zabytków. Obecnie szacuje się, że na co dzień mieszka tu 22 miliony ludzi. Ciężko określić jak wielu z nich przybywa codziennie do stolicy z obrzeży miasta. Meksyk poraża swoją różnorodnością.

Wieżowce przeplatają się z widokiem na prekolumbijskie wille z pięknymi parkami, niezliczonymi zabytkami oraz bogatą ofertą rozrywkową. Warte uwagi są obiekty religijne takie jak: Bazylika Nuestra Senora de Guadalupe z obrazem patronki Meksyku, Matki Boskiej z Guadalupe, gdzie czci się kawałek tuniki pasterza Juan Diega, na którym to w XVI w. odbiła się postać właśnie Matki Boskiej.

Podczas wyprawy trzeba zobaczyć Katedrę Metropolitaną z 1573 roku, oraz kościół Jezusa Chrystusa z Nazaretu.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

Wakacje w pełnym rozkiwcie a pomysłów na urlop ...

https://veturo.pl/article/1765/meksyk-atrakcje-meksyku-ciekwe-miejsca-w-meksyku-veturo/