google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Magia Mazur – odkryj ją w Rynie!

Cisza, spokój, malownicza tafla jeziora i przepiękny krajobraz wokół… Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na wypoczynek? To wszystko, a nawet dużo więcej można znaleźć w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Leżące w niej jezioro Ryńskie wraz z jeziorem Tałty, stanowią jedno z największych i najdłuższych jezior w okolicy o łącznej długości około 20 kilometrów.

Magia Mazur – odkryj ją w Rynie!rodzina w basenie

fot. mat. prasowe

Urozmaicona linia brzegowa z licznymi zatokami, półwyspami, wyspami i licznymi miejscami idealnymi do biwakowania, zachęca do odwiedzenia Rynu i okolicy. Ryńskie nabrzeże jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku nie tylko mieszkańców, ale i przybywających licznie turystów. Piękna promenada wraz ze stylowymi ławeczkami, latarniami i wyjątkowym widokiem na całe jezioro to doskonałe miejsce na chwilę beztroskiego relaksu.

Niezapomniany pobyt w zamku
W Rynie znajduje się jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja. Można spędzić noc w prawdziwym krzyżackim zamku z XIV wieku. A wszystko za sprawą znajdującego się w jego murach czterogwiazdkowego hotelu na Mazurach Zamek Ryn****. Hotel to wyjątkowe połączenie historycznej przeszłości krzyżackiej siedziby z nowoczesnymi rozwiązaniami i udogodnieniami. Wnętrza zamku są niezwykle imponujące. W hotelu znajduje się aż 350 komfortowych miejsc noclegowych, położonych w czterech specjalnie zaaranżowanych skrzydłach zamku. Ponadto, na wszystkich Gości czekają aż dwie restauracje serwujące wykwintne dania oraz winiarnia. Pobyt w hotelu to prawdziwa uczta dla ciała i zmysłów.

Ryńskie atrakcje
Na przybywających do Rynu czekają nie tylko piękne krajobrazy, historyczne miejsca i malownicze jeziora, ale również liczne inne atrakcje. Należą do nich regaty, zloty starych żaglowców, różnego rodzaju zabawy i koncerty. Organizowany jest również Festiwal Kultury Średniowiecznej noszący nazwę „Masuria”, podczas którego odbywają się prawdziwe turnieje rycerskie. Ponadto, podczas jego trwania organizowane są także przedstawienia historyczne, jarmarki i koncerty muzyki dawnej. Dzięki temu niezwykłemu wydarzeniu można lepiej poznać kulturę tamtej epoki.

W mieście odbywa się również festiwal kulinarny „Ryńskie Smalcowanie z Ogórczeniem”, podczas którego co roku organizowany jest konkurs na najlepsze ogórki i smalec, a także liczne pokazy kulinarne, degustacje oraz występy artystyczne. Wymienione atrakcje to zaledwie niewielka część z wszystkich oferowanych przez Ryn. Przybywając w te okolice możemy być pewni, że nie będziemy się nudzić!

Giżycko leży w samym sercu Mazur, otoczone jest ...

W województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim, niemalże 6 ...

Podróżując krzyżackim szlakiem po Warmii i Mazurach, napotkacie ...

Błękitna Wstęga Jezior to szlak rowerowy, który zabierze ...

Warmia i Mazury to region, który kojarzy się ...

Zwiedzanie to trudna sztuka. Niekiedy prawdziwych perełek trzeba ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/2519/mazury-ryn-zamek-festtiwale-atrakcje-ciekawe-miejsca-wypoczynek/