google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kolej Izerska

Widok pociągu wijącego się dolinami i przejeżdżającego przez górskie przełęcze wywiera niesamowite wrażenie, zwłaszcza zimą po świeżych opadach, kiedy lokomotywa z impetem odgarnia śnieg zalegający na torowisku.

Kolej IzerskaKolej Izerska

fot: szklarskaporeba.pl

Zachęcamy Państwa do przeżycia przygody z niezwykłą Koleją Izerską – jak nazywane jes  połączenie kolejowe Jelenia Góra–Szklarska  Poręba–Kořenov. Ta malownicza górska linia kolejowa, która ponownie została uruchomiona w 2010 roku po przeszło 65 latach i natychmiast stała się ogromną atrakcją po obu  stronach  granicy. Podróż koleją prze  góry to świetny pomysł na rodzinną wycieczkę, bowiem trasa wiedzie przez urocze i turystycznie atrakcyjne tereny.

Podczas wycieczki  możemy podziwiać piękne górskie widoki i wspaniałą przyrodę tych okolic. Latem do wagonu możemy zabrać rower i dojechać do bardzo atrakcyjnych tras rowerowych w Izerach. Od  jesieni do wiosny z tego międzynarodowego połączenia korzysta wielu narciarzy, którzy Koleją Izerską mogą dojechać do Ośrodka Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach. Po dojechaniu na stację kolejową w Korenovie warto zwiedzić znajdujące się tu muzeum koleizębatej.

cennik biletów: http://www.kwszp.info/bilety.html

Garść najważniejszych informacji przydatnych dla turystów - rodzin ...

Jeśli narty biegowe mają w Polsce stolicę, są ...

Huta Julia w Piechowicach jest jedną z najbardziej ...

Malownicze wodospady, rzadkie minerały, tajemniczy Walonowie i grasujący ...

Region karkonoski jest bardzo zróżnicowany pod względem    ukształtowania ...

Polska pełna jest naprawdę urokliwych miejsc. Nasze góry ...

https://veturo.pl/article/3160/kolej-izerska-jelenia-gora-szklarska-poreba-korenov-atrakcje/