Tanie podróżowanie – wyjazd do ciepłych krajów zimą

Meksyk, Japonia czy RPA brzmią bardzo kusząco. Niestety są to miejsca na tyle atrakcyjne, że drogie, a promocyjne oferty są bardzo rzadkie. Same bilety lotnicze potrafią kosztować tyle, co dziesięciodniowa wycieczka objazdowa po części Europy.

Kiedy w zimie latać tanio
Ilość ofert biur turystycznych przytłacza i uniemożliwia podjęcie samodzielnej decyzji. Aby przy wyborze wymarzonych wakacji zimą nie kierować się jedynie ceną wycieczki, warto przemyśleć jej kierunek. Chwilówka przez internet to obecnie jedyne szybkie rozwiązanie problemów finansowych, polegających na braku części niezbędnej do wyjazdu kwoty. Już tuż po świąteczno-sylwestrowym szaleństwie warto dłużej odpocząć i dostarczyć sobie energii. Początek nowego roku to czas przemyśleń i podsumowań, ale i hucznych zabaw karnawałowych, a więc idealny moment na odrobinę czasu dla siebie. W styczniu czy lutym można znaleźć wiele atrakcyjnych i niedrogich lotów zagranicznych, a tygodniowy pobyt wcale nie musi kosztować fortuny.

Gdzie tanio polecieć zimą: popularne kierunki na urlop w ciepłych krajach
Nawet odrobina skutecznie poprawiającego humor słońca zimą w polskim klimacie jest rzadkością. Suplementacja witaminą D nie zawsze bywa skuteczna. Spragnionym promieni słonecznych w styczniu, lutym czy na początku marca warto polecić ciepłe miejsca w Europie i jej okolicach. Z pewnością spędzą tam ciekawie czas, a o tej porze roku nie dostaną udaru słonecznego. Zimą szczególnie atrakcyjne kierunki to:

Egipt – wymarzone miejsce dla fanów archeologii oraz nurkowania. Kraj trochę bardziej wyludniony w chłodniejsze miesiące, dzięki czemu znikają tłumy i kolejki do każdej atrakcji. Temperatury powietrza i wody przekraczają wówczas 20° Celsjusza, co stwarza idealne warunki pragnącym poznać podwodny świat Egiptu.

portugalska Madera – wyspa wiecznej wiosny, o klimacie nieco afrykańskim, jednak bez męczących upałów. Miłośnicy przyrody znajdą tu sprowadzone z odległych krajów kwiaty i piękne ogrody botaniczne, zwłaszcza ten w stolicy, Funchal, z wodospadami i strumieniami. Północna część wyspy to miejsce na relaks, południowa służy rozrywce.

Wyspy Kanaryjskie – ciepłe (około 20° Celsjusza), choć zimą wietrzne, co odpowiada zwłaszcza kitesurferom. Warto odwiedzić szczególnie Teneryfę oraz Lanzarotę, z nieczynnymi wulkanami i gorącymi źródłami. Północna część regionu jest zielona i żyzna, natomiast południe spalone słońcem.

Cypr – najlepiej poszukać tanich lotów czarterowych, a na miejscu wynająć auto. Po sezonie jest nieco za chłodno na plażowanie, ale idealnie ciepło na zwiedzanie starożytnych zabytków, zagubionych wiosek czy górskich klasztorów.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(45) "ciepłe kraje zimą gdzie jechać - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(95) "Gdzie tanio polecieć zimą: popularne kierunki na urlop w ciepłych krajach - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-9.84374999863019" ["lng"]=> string(17) "-9.64840830335906" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: ciepłe kraje zimą gdzie jechać - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Gdzie tanio polecieć zimą: popularne kierunki na urlop w ciepłych krajach - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: ciepłe kraje zimą gdzie jechać - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Gdzie tanio polecieć zimą: popularne kierunki na urlop w ciepłych krajach - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Gdzie tanio polecieć zimą: popularne kierunki na urlop w ciepłych krajach - poleca veturo.pl