Wrocław

Kultowe restauracje we Wrocławiu

Wrocław, jak przystało na miasto odwiedzane przez rzesze turystów, ale miasto posiadające także bardzo wymagająca bazę mieszkańców, posiada znakomitą ofertę gastronomiczną dla wszystkich niezależnie od gustów kulinarnych oraz zasobności portfela. Temat najlepszych i w ogóle kultowych restauracji jest jednak dość mocno skomplikowany w naszym kraju, ponieważ nasza kultura jest w raczej umiarkowanym stopniu nastawiona na jedzenie poza domem i spotykanie się na obiadach czy kolacjach.

Powoduje to, że mówienie o kultowych restauracjach we Wrocławiu jest pewnym nadużyciem, ponieważ nie spotkamy się nigdy ze zgodną opinią wszystkich mieszkańców odnośnie tego, że niezależnie od naszych prywatnych preferencji, lokal X czy Y jest miejscem kultowym i trzeba go znać. Takie opinie oczywiście będą się powtarzać i najczęściej można je usłyszeć o restauracji „Stół na Szwedzkiej”, ale wiele osób w ogóle nie będzie wiedziało o jej istnieniu, nie mówiąc o posiadaniu opinii o niej. Jeśli jednak jesteśmy zainteresowani możliwościami dobrego zjedzenia we Wrocławiu, można wymienić całkiem sporo lokali wartych naszej uwagi. Tutaj podejdźmy do sprawy raczej skrótowo.

Stół na Szwedzkiej
 Restauracja „Stół na Szwedzkiej” jest najczęściej przywoływana, kiedy pyta się turystów o miejsce, w którym można dobrze zjeść. Związane jest to z kilkoma rzeczami. Bardzo przyjemny jest już sam wygląd lokalu, ponieważ nie jest w żaden sposób nachalny i nie próbuje imitować lokalu śródziemnomorskiego czy meksykańskiego. Nie ma też natarczywej nowoczesności. Jest raczej gustowna wygoda, a takie określenie bardzo dobrze pasuje także do oferowanej tutaj kuchni. W menu znajdziemy bowiem przegląd potraw z całego świata, kuchnię fusion, czyli połączenie smaków. W praktyce oznacza to najczęściej wykonywanie polskich interpretacji dań z całego świata, co z punktu widzenia polskiego klienta oznacza zawsze smaczną, chociaż zwykle nie ekstrawagancką kuchnię.

Central Cafe
 „Central Cafe” to nie tyle restauracja, co raczej kawiarnia w stylu amerykańskim, czyli miejsce, gdzie trafia się rano w celu zjedzenia śniadania i wypicia dobrej jawy. W godzinach popołudniowych następuje metamorfoza tego miejsca i nagle odnajdujemy się w kawiarni francuskiej, czyli miejscu, gdzie przy odrobinie czegoś pysznego będziemy popijali wino i raczej nie będziemy nastawiali się na jakiś wieki posiłek. „Central Cafe” musi być umieszczana we wszystkich zestawieniach mówiących o najlepszych restauracjach, ponieważ ich śniadania są naprawdę zjawiskowe i co ważne, można zjeść śniadanie typowo polskie, ale też brytyjskie, francuskie, hiszpańskie czy włoskie. Możliwości jest cała masa i wszystko robi wrażenie lekkiego, świeżego i sycącego.

Piec na Szewskiej
 Na koniec można wspomnieć też o restauracji-pizzerii „Piec na Szewskiej”, która będzie idealnym adresem dla osób, które niezależnie od okazji mają ochotę na kuchnię włoską. Wystrój jest tam bardzo ciekawy, ceny umiarkowane, a oryginalne włoskie piece o pizzy są w stanie zdziałać cuda.

Artykuł został przygotowany przez goldenapartments.pl, portal z noclegami we Wrocławiu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(33) "Kultowe restauracje we Wrocławiu" ["meta_desc"]=> string(142) "Jeśli jesteśmy zainteresowani możliwościami dobrego zjedzenia we Wrocławiu, można wymienić całkiem sporo lokali wartych naszej uwagi." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.10979515595290223473057267256081104278564453125) ["lng"]=> float(17.031211850657900441774472710676491260528564453125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Kultowe restauracje we Wrocławiu

meta_keys:

meta_desc: Jeśli jesteśmy zainteresowani możliwościami dobrego zjedzenia we Wrocławiu, można wymienić całkiem sporo lokali wartych naszej uwagi.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Kultowe restauracje we Wrocławiu

meta_keys:

meta_desc: Jeśli jesteśmy zainteresowani możliwościami dobrego zjedzenia we Wrocławiu, można wymienić całkiem sporo lokali wartych naszej uwagi.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Jeśli jesteśmy zainteresowani możliwościami dobrego zjedzenia we Wrocławiu, można wymienić całkiem sporo lokali wartych naszej uwagi.