google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Po zdrowie do Krynicy Zdrój

Nie rezygnuj z wypoczynku nawet jeżeli długoterminowa prognoza pogody zapowiada deszcz i chłód. Jedź do Krynicy Zdrój. Perła polskich uzdrowisk to miejsce dla każdego i na każdą pogodę. Tu wypoczniesz i podreperujesz nadwątlone zdrowie i ukoisz nerwy. To nie żart ani tani chwyt reklamowy.  Gdy pogoda nie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi skorzystaj z oferty uzdrowiska.

Po zdrowie do Krynicy ZdrójUzdrowisko w Krynicy-Zdroju

fot. Robert Krajewski

Specyficzny alpejski klimat  oraz bogate złoża wód leczniczych powodują, że leczenie wielu chorób i dolegliwości przebiega tu dużo szybciej i skuteczniej.

W Krynicy funkcjonuje aż 14 obiektów sanatoryjnych, w których oferuje się 15 z 19 profili leczniczych dostępnych w Polsce. Krynickie wody mineralne to sprawdzony lek, który nie powoduje skutków ubocznych.  Cztery Pijalnie wód mineralnych oferują osiem wód leczniczych na różne dolegliwości. 

W Pijalni Głównej przy Bulwarach Dietla Otwartej codziennie w godz. 10.00-21:00 serwowane są takie wody jak:

Zdrój Główny

Stosuje się przy schorzeniach przewodu pokarmowego, niektórych chorobach żołądka (nieżyt niedokwaśny i bezkwaśny), anemiach, krzywicach niedokrwistości oraz zaburzeniach gruczołów dokrewnych.

Jan

Bardzo moczopędna, idealna w leczeniu kamicy nerkowej i w przewlekłych stanach zapalnych dróg moczowych. Stosowana również przy skazie moczanowej, miażdżuycy i cukrzycy, gdyż obniż poziom cholesterolu we krwi.

Słotwinka 

Stosowana w przewlekłych nieżytach przewodu pokarmowego, schorzeniach przewodu pokarmowego, miażdżycy, zaburzeniach gruczołów dokrewnych dróg moczowych, chorobach wynikłych z niedoboru magnezu (nerwice, stany stresowe itp.) oraz nerwicach.

Tadeusz

Woda stosowana przy nadkwasocie żołądka, niedowładzie żołądka, nieżytach jelita cienkiego, wrzodziejących nieżytach jelita grubego oraz przy niedokrwistości, a także przy niektórych alergicznych schorzeniach przewodu pokarmowego.

Zuber (jedna z najsilniejszych w Europie)

Pomaga w leczeniu nadkwasoty, stosowana przy schorzeniach przewodu pokarmowego, głównie w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, wątroby, dróg żółciowych i cukrzycy. Łagodzi także przykre objawy nadużycia alkoholu.

W Pijalni Mieczysław przy Bulwarach Dietla w Starym Domu Zdrojowym (czynna w godz. 10:00-17:45) serwowana jest tylko woda Mieczysław stosowana przy chorobach przewodu pokarmowego, nerek, skazie moczanowej oraz niedokrwistości.

W Pijalni Jana położonej na terenie Parku Zdrojowego (Czynna w godz. 7:00-17.45) serwowane są takie wody jak: Jan, Zuber oraz Józef o silnym działaniu moczopędnym Stosowany w leczeniu schorzeń dróg moczowych i nerek, a także przy niektórych schorzeniach przewodu pokarmowego, oraz przy leczeniu niedokrwistości.

W Pijalni Słotwinka położonej na terenie Parku Słotwińskiego,  czynnej od pocz. czerwca do końca września w godz. 10:00-13:00 serwuje się tylko wodę Słotwinka

Najbardziej popularną wodą z Krynicy jest Kryniczanka - odmineralizowana woda ze Zdroju Głównego. Bardzo smaczna, z dużą zawartością naturalnego dwutlenku węgla. Pobudza apetyt, ułatwia trawienie, reguluje przemianę materii.

Krynickie sanatoria oferują również zabiegi wodolecznicze dla osób nie będących kuracjuszami. Warunkiem koniecznym jest wcześniejsza wizyta lekarska w wybranym sanatorium. Zaleca się posiadać ze sobą komplet aktualnych badań.

Miejscowi górale zalecają niezwykle skuteczną kurację na wszelkie dolegliwości: W zależności od schorzenia dobrać odpowiednią wodę leczniczą, a następnie dodać 1do 2 kropli do szklanki wódki i wypić. Przy braku natychmiastowej poprawy dawkę powtórzyć.

To jeden z trzech ośrodków należących do „Rodziny ...

Laureat plebiscytów na najlepszą małą stację narciarską znajduje ...

Nie wiem jak wy, ale ja lubię zjeść ...

Wierchomla atrakcjami stoi! Tuż po niedzieli Stacja Narciarska ...

Położenie Krynicy-Zdrój na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, sprawia, ...

Marzycie o powrocie do saneczkowego szaleństwa? Pamiętacie ten ...

nocleg

zdrowie i uroda

atrakcje

https://veturo.pl/article/3481/krynickie-wody-mineralne-uzdrowisko-krynica-zdroj/