Palac Goetz

Pałac Goetzów

Pałac Goetz to połączenie piękna arystokratycznych tradycji oraz bogactwa o charakterze historycznym i kulturowym. Położony w południowej Polsce, wzniesiony został przez założycieli Browaru Okocim.

Został zaprojektowany przez prestiżową wiedeńską pracownię architektoniczną Fellner & Helmer. Wnętrza zdobią figuralne i ornamentalne stiuki plafony, tapiserie, postarzane lustra, profilowane drewniane stropy, kinkiety i żyrandole oraz wzorzyste podłogi. Zachowały się także nieliczne dzieła sztuki, witraże, meble oraz obrazy będące kopiami dzieł barokowego malarstwa hiszpańskiego, flamandzkiego i włoskiego. Wokół pałacu rozpościera się 14‑hektarowy park w stylu angielskim z przepięknym starym drzewostanem. Z pierwotnej przyrody pałacowego parku zachowało się 11 pomników przyrody, 43 gatunki drzew (również egzotycznych) oraz 12 gatunków krzewów. 

Budynek pałacu został odrestaurowany z największą troską o detale, przy ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Wytworne sale bankietowe, hall myśliwski oraz Atrium z unikalnymi drewnianymi schodami odzyskały swój dawny blask i arystokratyczną duszę by móc znów zachwycać odwiedzających gości swoim niepowtarzalnym pięknem. Wobec katastrofalnego stanu technicznego w jakim znajdował się obiekt i konieczności całkowitego remontu w 2008 roku spadkobiercy sprzedali okocimski Pałac prywatnemu inwestorowi, który podjął się jego renowacji i przywróceniu jego dawnej świetności.

Pałac Goetz jest unikatowym obiektem zarówno pod względem architektonicznym, jak również pod względem swojej działalności. Jest miejscem, które idealnie nadaje się do organizacji eleganckich przyjęć weselnych, bankietów, prestiżowych konferencji oraz innych pobytów grupowych. Swoim urokiem zachwycił świat filmu i i niejednokrotnie przeobrażał się w spektakularny plan zdjęciowy. Można zobaczyć go w takich filmach jak 'Pod mocnym aniołem’ Wojciecha Smarzowskiego, 'Obywatel Jones” Agnieszki Holland, 'Kler” Wojciecha Smarzowskiego oraz wielu produkcjach telewizyjnych takich jak reklama Danio czy Masterchef. W Pałacu organizowane są cyklicznie wydarzenia kulinarne, które przyciągają wielbicieli wyjątkowych smaków i niepowtarzalnej atmosfery. Na ten moment nie jest dostępny do zwiedzania dla gości indywidualnych,  ale jest doskonałym miejscem na organizację różnego rodzaju uroczystości.

www.palacgoetz.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(91) "Pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku - zwiedzanie, atrakcje - Brzesko, Małopolska, Okocim" ["meta_desc"]=> string(129) "Pałac Goetzów powstał w latach 1889 – 1900, na zlecenie Jana Albina Goetza Okocimskiego - właściciela miejscowego browaru." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(34) "Małopolska - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.95798471878020308167833718471229076385498046875) ["lng"]=> float(20.598501560206099014749270281754434108734130859375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku - zwiedzanie, atrakcje - Brzesko, Małopolska, Okocim

meta_keys:

meta_desc: Pałac Goetzów powstał w latach 1889 – 1900, na zlecenie Jana Albina Goetza Okocimskiego - właściciela miejscowego browaru.

watermark:

interesting_places: Małopolska - atrakcje turystyczne

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku - zwiedzanie, atrakcje - Brzesko, Małopolska, Okocim

meta_keys:

meta_desc: Pałac Goetzów powstał w latach 1889 – 1900, na zlecenie Jana Albina Goetza Okocimskiego - właściciela miejscowego browaru.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Pałac Goetzów powstał w latach 1889 – 1900, na zlecenie Jana Albina Goetza Okocimskiego - właściciela miejscowego browaru.