Urlop z dzieckiem – Polska czy zagranica?

Przed nami wakacje. Właściwie to przed naszymi dziećmi, ale przecież nie wyjadą bez nas – chyba, że wyślemy je na kolonie. Jeśli jednak chcemy spędzić urlop razem z naszymi pociechami to gdzie warto się wybrać zarówno w naszym kraju jak i za jego granicami? Podpowiadamy.

O czym należy pamiętać? 

Na pewno o ubezpieczeniu całej rodziny. NNW naprawdę pozwoli nam wypocząć ze świadomością bezpieczeństwa. Przed wyjazdem podstawą jest nabycie wiedzy o danym kraju, jego kulturze, zwyczajach i oczywiście atrakcjach – żadne dziecko nie chce się nudzić, niezależnie czy wyruszamy gdzieś w Polskę czy za granicę.

Wybór miejsca? 

Tu trochę zależy od wieku latorośli. Jeśli jest całkiem małe to siłą rzeczy nie dowiemy się od niego wiele. Jeśli jednak jest już w wieku szkolnym to może mieć jakieś marzenia – po to uczą dziecka geografii. Możemy dyskretnie podpytać, przedstawić mu nasz pomysł i razem dojść do kompromisu. Dzięki temu wyjazd nie będzie odczuwany jako zmuszanie kogoś do czegokolwiek. Oczywiście znacie własne dziecko i wiecie czy jest bardziej aktywne czy raczej ciche – dobierzcie odpowiednie dla niego rozrywki i ich natężenie.

Gdzie w Polsce? 

Z pewnością wyjazd powinien być zróżnicowany. Jednego dnia spacerujcie po jakimś muzeum dopasowanym do dziecka (a wam pozwoli poczuć dziecinną radość i ciekawość). Tutaj polecam parki miniatur. Znajdziesz je szczególnie w okolicach morza:

– Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie  

– Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje

– Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

– Park Miniatur Latarni Morskich w Sarbsku

– Kaszubski Park Miniatur

To bardzo fajne miejsce na zdjęcia. Pozujcie całą rodziną przy Wieży Eiffla, Sfinksie, Statule Wolności czy kamiennych twarzach Mount Rushmore. Dzieci poczują się jak w bajce, niczym olbrzymi. Gdy już zwiedzicie takie miejsce możecie odpocząć na plaży, w Aquaparku lub na basenie – ważne, aby w pobliżu była woda, którą dzieci uwielbiają. Pozytywnie zmęczone na pewno spokojnie zasną i będą czekać na kolejny super dzień wakacji z rodzicami. Co jeszcze możemy znaleźć w naszym kraju dla dzieci? Europejskie Centrum Bajki Pacanów, Afrykarium we Wrocławiu, Energylandia w Zatorze, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe lub Makieta Kolejowa Borówiec albo Magiczne ogrody w Janowcu. Tak naprawdę wszystko zależy od Was, długości wyjazdu, preferencji. Nie zapominajcie, że miejsca na wyjazd zawsze są, tylko często czasu brak.

Gdzie za granicą? 

Podstawą jest tutaj tzw. hotel przyjazny dzieciom. Oznacza to często, że posiada animatora zabaw, różnorodne menu, plac zabaw na basenie lub zwykły oraz musi mieć opinię przyjaznego rodzinnym wyjazdom – inaczej przecież wygląda urlop rodziców i dziecka niż szalony wypad grupki młodzieży. Jeśli chodzi o dorosłych, to wiecie co zwiedzać, ale z dziećmi fajnie odwiedza się parki rozrywki. Walibi World w Holandii, Canevaworld Movieland Park czy Gardland we Włoszech, Legoland w Danii, Asterix Park i Disneyland we Francji, a może Europa Park w Niemczech? Wszystkie te propozycje wymagają oddzielnego artykułu, ale wszystkie zapewniają mnóstwo frajdy. Razem spędzicie czas, który chcielibyście uwiecznić. Przy planowaniu atrakcji dla dzieci pamiętajcie, że Wy jako dorośli zyskujecie pretekst do oddania się frajdzie, o której mogliście zapomnieć przez lata obowiązków.

Pamiątka z lata… na lata 

Gdy będziecie świetnie się razem bawić, aparaty fotograficzne zawsze będą pod ręką. Dzieci kiedyś dorosną, założą swoją rodzinę, a ojcu i matce pozostaną wspomnienia takich pięknych chwil – niezależnie w Polsce czy za granicą. Multum zdjęć trzeba jakoś uporządkować. Fajnym pomysłem jest zebranie uchwyconych kadrów w fotoksiążce. To taka kronika rodzinnych wyjazdów, które możecie gromadzić i powracać wspomnieniami do pięknych momentów, gdy tylko zechcecie. Podróżuje się przecież nie tylko ciałem, lecz i duszą.

 

Artykuł powstał we współpracy z CEWE – producentem kreatywnych fotoprezentów, fotopamiątek i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(43) "Urlop z dzieckiem – Polska czy zagranica?" ["meta_desc"]=> string(130) "Przed nami wakacje. Właściwie to przed naszymi dziećmi, ale przecież nie wyjadą bez nas – chyba, że wyślemy je na kolonie" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-11.7773437483602" ["lng"]=> string(17) "-4.56547355007609" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Urlop z dzieckiem – Polska czy zagranica?

meta_keys:

meta_desc: Przed nami wakacje. Właściwie to przed naszymi dziećmi, ale przecież nie wyjadą bez nas – chyba, że wyślemy je na kolonie

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Urlop z dzieckiem – Polska czy zagranica?

meta_keys:

meta_desc: Przed nami wakacje. Właściwie to przed naszymi dziećmi, ale przecież nie wyjadą bez nas – chyba, że wyślemy je na kolonie

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Przed nami wakacje. Właściwie to przed naszymi dziećmi, ale przecież nie wyjadą bez nas – chyba, że wyślemy je na kolonie