google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Trasy spacerowe we Wrocławiu

Często można usłyszeć, że naprawdę dobrze można poznać miasto przede wszystkim wówczas, gdy na moment zapomni się o samochodzie i zdecyduje się na spacer. Właśnie wtedy okazuje się, ile tak naprawdę może nam ono zaproponować. Jak sobie radzi Wrocław, jeśli podda się go takiemu testowi? Okazuje się, że całkiem dobrze, tras spacerowych jest tu bowiem naprawdę dużo. Co więcej, są one na tyle zróżnicowane, że nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem takiej, która go naprawdę zachwyci.

Trasy spacerowe we WrocławiuKrasnale we Wrocławiu

fot. mat. prasowe

Spacer dla każdego turysty, czyli wędrówka wokół Starego Rynku
Wrocławski Stary Rynek to miejsce wyjątkowe. Zachwyca się nim chyba każdy trafiający tu turysta, a i sami mieszkańcy nie ukrywają swojej dumy, gdy przyprowadzają tu swoich gości. Trudno się im zresztą dziwić. Na rynku czeka na nas moc atrakcji, nie powinno więc dziwić nas to, że spacer może nam zająć nawet kilka godzin. Najbardziej rozbudowana trasa zajmuje około pięciu kilometrów, nikt jednak nie zmusza nas do pokonania jej w całości podczas jednej wyprawy. Urok spaceru po rynku polega właśnie na tym, że można go przerwać w dowolnym momencie, po to, aby przyjrzeć się zabytkowemu budynkowi albo po to, aby po prostu napić się piwa.

Idealnym początkiem wyprawy jest ulica Świdnicka. Nie może być zresztą inaczej, skoro jeszcze w dziewiętnastym wieku Brama Świdnicka strzegła wejścia na rynek. Potem możemy udać się w kierunku fortyfikacji pamiętających jeszcze szesnasty wiek i dumnie nazywanych Wzgórzem Partyzantów zwłaszcza, że jest to teren zdumiewająco romantyczny. Wielbiciele historii powinni też spojrzeć na znajdujący się niedaleko kościół pod wezwaniem świętego Maurycego wyjątkowy przede wszystkim ze względu na osobę jego proboszcza z czasów drugiej wojny światowej księdza Paula Paikerta. To właśnie jego kronika oblężenia Wrocławia do dziś jest wyjątkowo ważnym dokumentem życia w mieście u schyłku wojny, terroru lokalnych dowódców SS i dramatu lokalnej ludności. Podczas spaceru warto też wstąpić do Muzeum Poczty i Telekomunikacji – jedynego na terenie Polski, a także do Galerii Dominikańskiej. Miejscem znakomicie nadającym się na odpoczynek jest z kolei Park Słowackiego.

Spacer dla miłośników wody – śladami wrocławskich mostów i przepraw

Nie każdy lubi konwencjonalne spacery do miejsc, które wszyscy znają. Nie powinno więc zaskakiwać to, że Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji działające we wrocławskim Urzędzie Miasta zatroszczyło się o wytyczenie kilku nietypowych tras spacerowych. Ta została zaplanowana tak, aby osoba decydująca się na poznanie miasta mogła zapoznać się zarówno z jego najpiękniejszymi mostami, jak i przeprawami. Nie da się przy tym ukryć, że jest co podziwiać. W czasie wycieczki można podziwiać między innymi Śródmiejski Węzeł Wodny, Ostrów Tumski, legendarną ulicę Na Grobli oraz ulicę Parkową. Można przy tym koncentrować się zarówno na samym spacerowaniu, jak i na zwiedzaniu mijanych budynków zwłaszcza, że mają nam one wiele do zaoferowania potwierdzając, jak ważna jest woda dla tego położonego nad Odrą miasta.

Artykuł został przygotowany przez firmę Kings Apartamenty, która specjalizuje się w wynajmie luksusowych apartamentów w centrum Wrocławia.

Przyjeżdżający do Wrocławia turyści mogą być zdziwieni potrawą, ...

Położony na Dolnym Śląsku Wrocław jest miastem licznie ...

We Wrocławiu jest wiele fascynujących miejsc, jednak największe ...

Co roku 25 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień ...

Wrocławski Mostek Czarownic to nie tylko miejsce, gdzie ...

Wrocław, jak przystało na miasto odwiedzane przez rzesze ...

https://veturo.pl/article/3330/wroclaw-trasy-spacerowe-po-wroclawiu/