Wakacje w Polsce

Pokaż dziecku Polskę! 3 miejsca z niezapomnianymi atrakcjami dla rodziny

Szukasz pomysłu na ciekawy wyjazd z bliskimi i zastanawiasz się, co wybrać, aby sprawił on radość wszystkim domownikom? Wiele wartościowych miejsc jest zdecydowanie bliżej, niż mogłoby Ci się wydawać! Zobacz na poniższe propozycje i przekonaj siebie oraz swoje pociechy, że wakacje w Polsce wcale nie muszą być nudne!

Wakacje w Polsce mogą być niezwykłą przygodą dla całej rodziny! Oto 3 wyjątkowe miejsca, które zachwycą dzieci i dorosłych!

1. Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Marzy Ci się chwila beztroskiego odpoczynku na plaży, jednak Twoje pociechy nie przepadają za taką formą spędzania wolnego czasu? Idealnym pomysłem na wyjazd dla Twojej rodziny będzie Trójmiasto, w szczególności zaś Gdynia. Sprzeczność? Niekoniecznie. Mimo iż miasto to znane jest przede wszystkim z morza i pięknych plaż, to niejedyne, co ma ono do zaoferowania. Jednym z niewątpliwie wartych odwiedzenia miejsc jest Centrum Nauki Experyment. Możesz być pewien, że Twoje pociechy oszaleją na jego punkcie.

Nie tylko zresztą one. To jedno z pierwszych tego typu centrów w Polsce, które ukazuje zdecydowanie inne oblicze nauki niż to, jakie znamy ze szkolnych podręczników. Wiedza jest tu bowiem przemycana w wielu ciekawych atrakcjach. Zwiedzający mogą np. przekonać się na własnej skórze, jak odczuwalne jest trzęsienie ziemi czy spojrzeć na świat oczami zwierząt. To zaledwie jedna z atrakcji. Jest ich zaś zdecydowanie więcej. Zarezerwuj apartamenty w Gdyni i pokaż swoim pociechom niezwykły urok polskiego wybrzeża.

2. Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi

Słowo „muzeum” kojarzy Ci się z nudną, zarezerwowaną dla miłośników historii wycieczką do przeszłości? Nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrane – zaciekawi nie tylko Ciebie, ale także – a może przede wszystkim – najmłodszych. Tak będzie z pewnością w przypadku Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi. Wszystko zaś dlatego, że nie jest to zwykłe muzeum. Odwiedzający to miejsce mogą poczuć się w nim jak w prawdziwym studiu filmowym. Nie będzie to też wielką pomyłką. To bowiem w łódzkim Studiu Filmowym Semafor powstały tak kultowe produkcje, jak chociażby Miś Uszatek czy Przygody kota Filemona.

Najmłodsi nie tylko poznają w tym miejscu historię i sekrety tworzenia animacji, ale i będą mieli wyjątkową okazję zmontować własny film animowany. Wbrew pozorom – muzeum Se-ma-for nie jest zarezerwowane jedynie dla najmłodszych. Kto z dorosłych nie chciałby bowiem, z nieuniknioną łezką w oku, odbyć sentymentalną podróż w krainę dzieciństwa? Jej uroków dopełnią zaś bez wątpienia wizyta w ogrodzie Botanicznym i zoologicznym, aquaparku i wielu innych atrakcjach rodzinnych Łodzi.

3. Dinozekolandia w Radymnie

Było na spokojnie, czas więc na trochę rozrywki. Dla wszystkich, którzy preferują aktywne formy spędzania czasu, trafionym pomysłem na rodzinny wyjazd będzie bez wątpienia Dinozekolandia. To ulokowane w podkarpackim Radymnie centrum rozrywki stanowi idealne połączenie rożnych form i charakterów aktywności. Jak wskazuje nazwa, dzieciaki oraz rodzice mogą tu przenieść się w odległą podróż do prehistorii, a to za sprawą około 30 znajdujących się tu modeli dinozaurów. Wszystkie z nich opatrzone są krótkim opisem, zawierającym podstawowe informacje o gadach.

Co również warto podkreślić, figury wykonane zostały ręcznie przez męską część miasta. Po zdobyciu wiedzy, zwiedzający mogą oddać się chwili szaleństwa, korzystając z dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, quadów i łódek elektrycznych oraz wielu innych atrakcji, starsi zaś – sprawdzić swoją celność na strzelnicy.

Jak widać, aby zaplanować ciekawy rodzinny wyjazd nie potrzeba wiele. Wybierz interesujące miejsce i pokaż swoim pociechom to, co w Polsce najlepsze! Pamiętaj także o wcześniejszej rezerwacji noclegów w Polsce. Jadąc z dziećmi warto zdecydować się na  domy wakacyjne lub apartamenty na wynajem, gdyż zapewniają one dużo większą swobodę niż tradycyjne hotele. W przypadku dużej rodziny mogą także okazać się dużo bardziej przystępne cenowo.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(74) "Pokaż dziecku Polskę! 3 miejsca z niezapomnianymi atrakcjami dla rodziny" ["meta_desc"]=> string(133) "Wakacje w Polsce mogą być niezwykłą przygodą dla całej rodziny! Oto 3 wyjątkowe miejsca, które zachwycą dzieci i dorosłych!" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-23.2910156217582" ["lng"]=> string(17) "-3.94317211016418" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Pokaż dziecku Polskę! 3 miejsca z niezapomnianymi atrakcjami dla rodziny

meta_keys:

meta_desc: Wakacje w Polsce mogą być niezwykłą przygodą dla całej rodziny! Oto 3 wyjątkowe miejsca, które zachwycą dzieci i dorosłych!

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Pokaż dziecku Polskę! 3 miejsca z niezapomnianymi atrakcjami dla rodziny

meta_keys:

meta_desc: Wakacje w Polsce mogą być niezwykłą przygodą dla całej rodziny! Oto 3 wyjątkowe miejsca, które zachwycą dzieci i dorosłych!

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Wakacje w Polsce mogą być niezwykłą przygodą dla całej rodziny! Oto 3 wyjątkowe miejsca, które zachwycą dzieci i dorosłych!