google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Mobilne Roztocze

Miłośnicy nowoczesnych technologii mogą zwiedzać Roztocze Środkowe korzystając z mobilnego przewodnika.

Mobilne Roztoczeaplikacaja

Wawrzyniec Orlikowski

Położoną we wschodniej części Polski krainę zwiedzać można było dotąd jedynie przy pomocy tradycyjnych papierowych map i przewodników. Władze Józefowa leżącego w samym środku urokliwego Roztocza postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnych turystów i przygotowali mobilną wersję informatora. Tak powstała aplikacja „Józefów i Roztocze Środkowe”.

Co znajdziemy w mobilnym przewodniku? Wśród interesujących i przydatnych informacji o tej części Roztocza najważniejszą część stanowią niewątpliwie  informacje o szlakach pieszych, rowerowych i do uprawiania nordic walkingu wzbogacone o dane dotyczące przebiegu tras, ich kilometrażu czy orientacyjnym czasie przejścia.

Aplikacja okaże się nieocenionym wsparciem również w czasie wizytowania lokalnych atrakcji. W programie znalazły się opisy m. in. Rezerwatu Czartowe Pole w Hamernii, wieży widokowej w kamieniołomie w Józefowie czy zabytkowych obiektów w Górecku Kościelnym.

Dopełnieniem jest lista obiektów tworzących bazę hotelowo-gastronomiczną. Przy pomocy aplikacji można się m. in. dowiedzieć jakimi rodzajami zakwaterowania dysponuje Roztocze, jakie są ceny za wynajem pokoju u poszczególnych gestorów, a nawet jak wyglądają obiekty noclegowe.

Autorzy aplikacji nie zapomnieli o umieszczeniu praktycznych informacji, jak dane kontaktowe do punktu informacji turystycznej czy do urzędu miasta.

Aplikacja jest darmowa, można ją pobrać z Google Play lub App Store. Do korzystania z niej nie jest wymagane podłączenie do Internetu.

 

Program działa na systemach android i iOS. Jest bodaj pierwszą w województwie lubelskim aplikacją prezentującą turystyczne walory regionu. Aby ułatwić użytkownikom zapoznanie się z programem, urząd miasta przygotował ulotki instruujące jak go zainstalować na swoim tablecie lub smartfonie i jak się po nim poruszać (do otrzymania w siedzibie urzędu). 

Według tradycji twórczynią nazwy miasta była młodziutka żona ...

Jeden z ważniejszych Grodów Czerwieńskich, zwany w przeszłości ...

Twierdza Zamość przeszła rewitalizację i turyści mogą podziwiać ...

Nawet jeśli jesteście w Zamościu tylko przejazdem, warto ...

Skarby natury i zabytki jednego z najpiękniejszych terenów ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/539/mobilne_roztocze/