escape games

Warszawa – Locked Room

Grupa osób, 45 minut i jeden pokój, z którego trzeba się wydostać. Banalnie proste? Sprawdź, mierząc się z zagadkami Locked Room.

Zostałeś zamknięty w pokoju, którego wcześniej nie widziałeś. Wystarczy, ze znajdziesz klucz, włożysz go do dziurki w drzwiach, przekręcisz i uciekniesz. Zanim jednak to zrobisz, musisz przejść przez drogę usianą różnymi zagadkami logicznymi. Tylko rozwiązywanie ich po kolei doprowadzi cię do klucza i wyrwania się z potrzasku. Na szczęście z pomocą może przyjść ci przyjaciel lub grupka znajomych. Kombinujcie! Wspólnymi siłami być może dotrzecie do końca i uwolnicie się. Może nawet pobijecie rekord i będziecie triumfować w blasku chwały. Jest tylko jeden drobny szczegół. Na wykonanie wszystkich zadań macie jedynie 45 minut, a adrenalina rośnie wraz z upływem czasu.

Tak wygląda uproszczony scenariusz escape game, formuły dobrze znanej graczom komputerowym. A gdyby tak przenieść ją do rzeczywistości? Na pomysł wpadli warszawscy organizatorzy zabawy Locked Room. Do dyspozycji graczy są dwa pokoje. Pierwszy z nich podobno jest łatwiejszy. Podobno, bo zagadki, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć nie są banalne i trzeba będzie nagłowić się, by dojść do rozwiązania. Pokój numer jeden przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z escape game w rzeczywistości. Pozwala zapoznać się z zasadami, wczuć w klimat i złapać bakcyla. Choć poziom trudności jest niższy niż w kolejnym pomieszczeniu, tutaj także czekają wyzwania i rekord do pokonania. Pokój numer 2 wg niektórych graczy jest najtrudniejszy do przejścia. Nie tylko w Locked Room, ale także w całej Warszawie, gdzie ostatnio powstało wiele miejsc z tego typu rozrywką. Tym razem zagadki przeznaczone są dla zaawansowanych zawodników. Kryje w sobie dreszczyk emocji. Rozwiązałeś już zadania z pierwszego pokoju? Czas na kolejne zmagania. Pamiętaj, masz tylko 45 minut, żeby się uwolnić. Nie trać więc czasu, tylko rusz głową! Rozrywka przeznaczona jest nie tylko dla osób zainteresowanych grami komputerowymi. W zabawie mogą wziąć udział całe rodziny. To alternatywa dla kina, kawiarni, czy zwykłego spaceru, a także dobry pomysł na niespodziankę podczas wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

LockedRoom powstał w czerwcu 2014 roku. Mieści się w samym centrum Warszawy przy ulicy Chmielnej 5/11. Grupa 2-osobowa za grę zapłaci 79 zł, 3-osobowa 89 zł, 4-osobowa 99 zł, a 5-osobowa 109 zł. W zabawie mogą wziąć udział cudzoziemcy. Bariera językowa nie stanowi problemu, gdyż zagadki zostały zaprojektowane tak, aby każdy, niezależnie od tego jakim językiem się posługuje, mógł je rozwiązać. W grze mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły 14 lat. Osobom poniżej 16 roku życia musi towarzyszyć przynajmniej jedna osoba dorosła. Maksymalna liczba uczestników nie może przekraczać 5 osób. Masz więcej znajomych? Podzielcie się na dwie drużyny i rozpocznijcie rywalizację. Czas start!

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(53) "Escape games - Warszawa atrakcje Warszawy - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Mazowsze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(16) "Agnieszka Banach" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.24663771502969922266856883652508258819580078125) ["lng"]=> float(21.016845700199400681640327093191444873809814453125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Escape games - Warszawa atrakcje Warszawy - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Mazowsze - atrakcje turystyczne

author: Agnieszka Banach

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Escape games - Warszawa atrakcje Warszawy - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Agnieszka Banach

meta_desc: