google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Suwalszczyzna zimą?

Polski biegun zimna jakoś nie kojarzy się z zimowym szaleńśtwem. Nie sposób zrozumieć dlaczego. Przecież na Suwalszczyźnie przyroda jest piękna przez cały rok, a zimą - jak wiadomo - im zimniej, tym więcej śniegu!

 

Suwalszczyzna zimą? Zimą na Suwalszczyźnie

fot. jadwiga.koniecko / Fotolia

W czasach, gdy coraz trudniej o miejsca wolne od wpływu człowieka, coraz więcej turystów chciałoby pojechać gdzieś, gdzie można odetchnąć czystym powietrzem. Jednym z nielicznych bastionów dziewiczej przyrody Polsce jest Suwalszczyzna. Ten północno-wschodni kraniec Polski to idealne miejsce na wędrówki po lasach czy zaszycie się w którymś z agroturystycznych gospodarstw. A co można robić tam zimą? Zdziwicie się, jak wiele jest w tym regionie miejsc, które rozkwitają właśnie w zimnej porze roku.

DĄBRÓWKA

Ta niewielka miejscowość oddalona o tylko 3 kilometry od centrum Suwałk zachwyci nie tylko fanów narciarstwa. Bezpośrednie sąsiedztwo z Wigierskim Parkiem Narodowym zapewnia temu niejscu niesamowity urok. Dodają go jeszcze jeziora Wigry czy Dowcień i rzeki, w tym znana wszystkim turystom Czarna Hańcza. Nic więc dziwnego, że co roku przybywają tu turyści spragnieni kontaktu z zielenią i czystą wodą. Jednak Dąbrówka to nie tylko spływy kajakowe czy piesze rajdy. Zimą miejsce to zamienia się w centrum białego szaleństwa. Zapewnia je ponad 300 metrowy sztucznie dośnieżany, oświetlany wyciąg narciarski. Na miejscu znajdziecie wypożyczalnię sprzętu i wykwalifikowanych instruktorów. Czego chcieć więcej?

 

SZELMENT

Ośrodek narciarski w tej niewielkiej miejscowości oddaje do dyspozycji narciarzy równoległe trasy zjazdów o długości ok 300 metrów. Kolory od czarnego po niebieski pomagają zorientować się w poziomie trudności zjazdu. Jednak wybrać się tam można nie tylko na narty. Miejsce dla siebie znajdą też miłośnicy snowparku czy łyżew. Na turystów w Szelmencie czeka też bowiem naturalne lodowisko. Przy ośrodku działa również szkoła narciarska. Atrakcje do wyboru - slalom, slalom gigant czy biegi narciarskie, również w wersji familijnej. W wypożyczalni czeka m.in 600 par butów, więc sprzętu nie zabraknie.

DRUSKIENNIKI

Nieco dalej na prawym brzegu Niemna leży jedno z najpiękniejszych uzdrowisk na Litwie. Miejscowość położona w środku puszczy Orańsko-Druskiennickiej zapewni wam spokój i ciszę tak potrzebną do pełnego relaksu. W czasie pobytu w tym miejscu można korzystać z bogatej oferty sanatoryjnej i uzdrowiskowej, ale nie tylko. Dla tych, którzy szukają rozrywki i aktywnego wypoczynku, idealny będzie wyjątkowy kompleks wypoczynkowy, Aquapark w Druskiennikach. Jest to jeden z największych obiektów tego typu w Europie! Strefa łaźni to prawdziwa wycieczka po różnych typach pokoi pełnych pary. Znajdziecie tam łaźnie rzymske, arabske czy tureckie. Jest też oczywiście pokój lodowy. Wizyta w tej części obiektu to prawdziwy hart ciała i ducha.

Strefa rozrywek wodnych to gratka dla tych, którzy lubią płynąć pod prąd, walczyć z falami lub rozkoszować się hydromasażem. Wyprawa do Druskiennik całą rodziną z całą pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

WIGRY

Jeśli traficie w rejon Wigierskiego Parku Narodowego, nie możecie ominąć trzech okolicznych atrakcji. Pierwszą jest Wigierska Kolej Wąskotorowa. Warto  zaznaczyć, że sama kolejka jest cennym i ciekawym zabytkiem techniki. Jej trasa biegnie przez 10 km wzdłuż południowego brzegu jeziora Wigry. Można się nią przejechać przez cały rok. Latem wozi turystów w odkrytych wagonach, zimą korzystać możecie z ogrzewanych przedziałów. Dwa inne miejsca nie do ominięcia to kościół i były klasztor Kamedułów oraz Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Każde z tych miejsc można zwiedzać. Muzeum poświęcone jest historii i przyrodzie regionu, a na terenie wsi Wigry i klasztoru oprócz zwiedzania dodatkową atrakcją jest odbywający się w sierpniu Jarmark Wigierski.

KALETNIK

Ogród Bajek w Kaletniku to znakomity pomysł na wycieczkę z dziećmi. Szczególnie te najmłodsze będą zachwycone zabawą w zalesionym terenie wśród postaci ze swoich ulubionych bajek. Stylowe domki wśród pagórków to też dobra okazja do ruchu i rozwoju na świeżym powietrzu. Rodzice mogą w tym czasie odwiedzić Ogród Medytacji. W tym miejscu można korzystać z energii prawie stuletnich dębów, lip i brzóz. Jest to idealne miejsce dla poszukiwaczy spokoju i wyciszenia. Kamienny krąg znajdujący się w ogrodzie nadaje otoczeniu mistyczny charakter, a jak możemy przeczytać na stronie Ogrodu, jest też "trampoliną, dzięki której możemy połączyć się z energiami wszechświata".

powrót do strony głównej

 

Na Suwalszczyźnie świetnie spędza się czas także zimą. ...

Województwo warmińsko-mazurskie może pochwalić się akweduktami wzorowanymi na ...

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza muzyków - basistów, perkusistów, ...

W malowniczej okolicy, zaledwie 15 km od Suwałk, ...

Największe w województwie podlaskim jezioro Wigry wraz z ...

Aż 175 km liczy odcinek europejskiego szlaku rowerowego ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/976/suwalszczyzna-zima/