Suwalszczyzna zimą?

Polski biegun zimna jakoś nie kojarzy się z zimowym szaleńśtwem. Nie sposób zrozumieć dlaczego. Przecież na Suwalszczyźnie przyroda jest piękna przez cały rok, a zimą - jak wiadomo - im zimniej, tym więcej śniegu!  

SZELMENT

Ośrodek narciarski w tej niewielkiej miejscowości oddaje do dyspozycji narciarzy równoległe trasy zjazdów o długości ok 300 metrów. Kolory od czarnego po niebieski pomagają zorientować się w poziomie trudności zjazdu. Jednak wybrać się tam można nie tylko na narty. Miejsce dla siebie znajdą też miłośnicy snowparku czy łyżew. Na turystów w Szelmencie czeka też bowiem naturalne lodowisko. Przy ośrodku działa również szkoła narciarska. Atrakcje do wyboru – slalom, slalom gigant czy biegi narciarskie, również w wersji familijnej. W wypożyczalni czeka m.in 600 par butów, więc sprzętu nie zabraknie.

DRUSKIENNIKI

Nieco dalej na prawym brzegu Niemna leży jedno z najpiękniejszych uzdrowisk na Litwie. Miejscowość położona w środku puszczy Orańsko-Druskiennickiej zapewni wam spokój i ciszę tak potrzebną do pełnego relaksu. W czasie pobytu w tym miejscu można korzystać z bogatej oferty sanatoryjnej i uzdrowiskowej, ale nie tylko. Dla tych, którzy szukają rozrywki i aktywnego wypoczynku, idealny będzie wyjątkowy kompleks wypoczynkowy, Aquapark w Druskiennikach. Jest to jeden z największych obiektów tego typu w Europie! Strefa łaźni to prawdziwa wycieczka po różnych typach pokoi pełnych pary. Znajdziecie tam łaźnie rzymske, arabske czy tureckie. Jest też oczywiście pokój lodowy. Wizyta w tej części obiektu to prawdziwy hart ciała i ducha.

Strefa rozrywek wodnych to gratka dla tych, którzy lubią płynąć pod prąd, walczyć z falami lub rozkoszować się hydromasażem. Wyprawa do Druskiennik całą rodziną z całą pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

WIGRY

Jeśli traficie w rejon Wigierskiego Parku Narodowego, nie możecie ominąć trzech okolicznych atrakcji. Pierwszą jest Wigierska Kolej Wąskotorowa. Warto  zaznaczyć, że sama kolejka jest cennym i ciekawym zabytkiem techniki. Jej trasa biegnie przez 10 km wzdłuż południowego brzegu jeziora Wigry. Można się nią przejechać przez cały rok. Latem wozi turystów w odkrytych wagonach, zimą korzystać możecie z ogrzewanych przedziałów. Dwa inne miejsca nie do ominięcia to kościół i były klasztor Kamedułów oraz Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Każde z tych miejsc można zwiedzać. Muzeum poświęcone jest historii i przyrodzie regionu, a na terenie wsi Wigry i klasztoru oprócz zwiedzania dodatkową atrakcją jest odbywający się w sierpniu Jarmark Wigierski.

KALETNIK

Ogród Bajek w Kaletniku to znakomity pomysł na wycieczkę z dziećmi. Szczególnie te najmłodsze będą zachwycone zabawą w zalesionym terenie wśród postaci ze swoich ulubionych bajek. Stylowe domki wśród pagórków to też dobra okazja do ruchu i rozwoju na świeżym powietrzu. Rodzice mogą w tym czasie odwiedzić Ogród Medytacji. W tym miejscu można korzystać z energii prawie stuletnich dębów, lip i brzóz. Jest to idealne miejsce dla poszukiwaczy spokoju i wyciszenia. Kamienny krąg znajdujący się w ogrodzie nadaje otoczeniu mistyczny charakter, a jak możemy przeczytać na stronie Ogrodu, jest też „trampoliną, dzięki której możemy połączyć się z energiami wszechświata”.

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(99) "Suwalszczyzna zimą? - Suwalszczyzna, Atrakcje przyrodnicze, Atrakcje zimowe, Podróże, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(36) "Suwalszczyzna - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(18) "Michalina Janyszek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.0929072116902034395025111734867095947265625) ["lng"]=> float(22.972412106151299582279534661211073398590087890625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/ZIFUBM9pV1k" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Suwalszczyzna zimą? - Suwalszczyzna, Atrakcje przyrodnicze, Atrakcje zimowe, Podróże, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Suwalszczyzna - atrakcje turystyczne

author: Michalina Janyszek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/ZIFUBM9pV1k" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Suwalszczyzna zimą? - Suwalszczyzna, Atrakcje przyrodnicze, Atrakcje zimowe, Podróże, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Michalina Janyszek

meta_desc: