Air France A320 ogony

Dokąd polecimy Air France latem tego roku?

Blisko 200 kierunków na całym świecie, w tym nowe trasy do Quebec City, na grecką wyspę Zakynthos i do Tirany. Oferta przewoźnika osiągnie średnio 90 procent stanu sprzed pandemii. Linia ogłosiła plany na letni sezon lotów.

Nowości w Europie

W rozpoczynającym się sezonie, Air France będzie wzmacniał ofertę skierowaną do turystów, poprzez zaoferowanie większej liczby miejsc na lotach do popularnych letnich destynacji. Strategia dotyczy połączeń krótkiego i średniego zasięgu, czyli lotów krajowych we Francji, na terenie Europy oraz do miast w Afryce Północnej. Na wspomnianych trasach, w lipcu i sierpniu pula dostępnych miejsc będzie zbliżona do poziomu sprzed Covid-19. Linia będzie mogła to osiągnąć między innymi dzięki uruchomieniu 23 sezonowych tras z Paryża (lotnisko CDG), wśród których są trzy nowości:

– Zakynthos (Grecja) – 2 loty tygodniowo od 9 lipca,

– Tirana (Albania) – 2 loty tygodniowo od 9 lipca oraz

– Teneryfa (Hiszpania) – kontynuacja połączenia zainaugurowanego w sezonie zimowym.

Z lotniska Paryż-Orly, latem pasażerowie będą mogli polecieć na kilku nowych trasach, m.in. do Algieru (pod warunkiem ponownego otwarcia kraju) i Tunisu (1 lot dziennie od 29 maja b.r.). Planowane jest też zwiększenie liczny połączeń na Ibizę i Majorkę (Hiszpania) oraz do Bari (Włochy), które są w rozkładzie od 2021 roku. Air France zaoferuje także 47 tras sezonowych, z wylotem z lotnisk regionalnych na terenie Francji, takich jak Nicea, Marsylia, czy Lyon.

Zakynthos, fot. mat. prasowe

Loty do Kanady

Zgodnie w wcześniejszą zapowiedzią, Air France wzmocni swoją ofertę lotów do Kanady. 17 maja b.r. przewoźnik zainauguruje trasę z Paryża (CDG) do Quebec City, dzięki czemu łączne oferowanie na trasach do Kanady będzie większe o 25 procent w porównaniu z rozkładem sprzed pandemii. Tego lata linia stanie się europejskim liderem pod względem liczby miejsc na lotach między Europą a Kanadą.

Chateau de Quebec, fot. mat. prasowe

Pełna elastyczność w planowaniu podróży

Air France nadal umożliwia bezpłatną modyfikacje podróży, jako integralną część swojej polityki handlowej. Klienci linii mogą bezpłatnie zmienić datę lub kierunek swojej podróży. Osoby, które chcą zrezygnować z lotu mogą wnioskować o zwrot należności. W przypadku, gdy taryfa biletu nie pozwala na zwrot, można nadal anulować podróż i poprosić o kupon podróżny. Kupon jest ważny 1 rok od wystawienia. Zmian i zwrotów należy dokonywać poprzez stronę Air France przed rozpoczęciem podróży. W sytuacji, kiedy lot jest odwołany przez linię, pasażerom przysługuje pełen zwrot należności lub wymiana na kupon podróżny, który w tym przypadku podlega zwrotowi w razie niewykorzystania.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(18) "redakcja veturo.pl" ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: redakcja veturo.pl

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: redakcja veturo.pl

meta_desc: