wyspy_yassica_fot_goturkiye_

Göcek – centrum żeglarstwa w Turcji

Göcek - małe, urokliwe miejsce w Turcji Egejskiej przyciąga żeglarzy z całego świata swoimi wspaniałymi portami jachtowymi. Ponadto, turyści w tej malowniczo położonej miejscowości, mogą się cieszyć naturą i pyszną kuchnią w wielu restauracjach i kawiarniach z widokiem na morze.

Göcek znajduje się w prowincji Muğla, w połowie drogi między Köyçeğiz i Fethiye, a także blisko lotniska w Dalamanie. Według słynnego mitu, to w tym miejscu, niegdyś znanym jako Kalimche, spadł Ikar gdy przeleciał zbyt blisko słońca. Dzięki swojemu położeniu, zatokom i wielu okolicznym wyspom, zachęca do odwiedzin miłośników wakacji pełnych kąpieli słonecznych i morskich. Mieszczą się tu też najlepsze przystanie jachtowe w Turcji. Göcek to także punkt startu wielu Błękitnych Rejsów łodziami typu gulet (tradycyjny drewniany żaglowiec z masztem), podczas których można wyczarterować cały statek albo tylko kabinę i spędzić tydzień na morzu.

Największe naturalne atrakcje regionu:

Wyspa Göcek – zlokalizowana najbliżej miasta o tej samej nazwie to idealne miejsce na relaks w pięknym otoczeniu. Można tu dopłynąć korzystając z usług taksówki morskiej lub swoją łodzią. Na wyspie znajdują się punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnie leżaków i parasoli.

Wyspa Tersane – największa wyspa wśród wysp Göcek. Znajdują się tu ruiny z czasów Imperium Osmańskiego. Wyspa składa się z dwóch części: portu zimowego i portu letniego.

Zatoka Bedri’ego Rahmi – nazwana na cześć słynnego malarza, który odwiedził to miejsce w 1974 roku. Stworzył też dzieło sztuki na znajdującej się tu skale. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że przedstawia rybę, ale tak naprawdę na ilustracji można znaleźć sześć zwierząt.

Wyspy Yassıca – archipelag w zatoce Fethiye to ulubione miejsce miłośników sportów wodnych. Porośnięte drzewami sosnowymi i oliwnymi wyspy sprawdzą się na piesze wycieczki. Latem mieszkańcy sprzedają na straganach przekąski i wakacyjne pamiątki dla turystów.

Zatoka Killebükü – jedna z najpiękniejszych zatok w okolicy. Oprócz podziwiania naturalnego piękna można tu również zobaczyć ruiny kościoła i zdobione kamienie.

Ölüdeniz – naturalna laguna, w pobliżu Fethiye nazywana przez miejscowych „przystanią podarowaną przez Boga”. Ciepłe i spokojne wody oraz trzy kilometrowa plaża zachwycają odwiedzających. Niesamowitą atrakcją jest też lot paralotnią nad laguną z pobliskiej góry Babadağ.

Jeżeli będziecie potrzebować stosownego wyposażenie do swojego skutera wodnego lub statku, warto postawić na asortyment od godnego sprzedawcy. Jak na przykład Sklepu żeglarskiego i motorowodnego z akcesoriami i osprzętem żeglarskim Sailor24.pl!

Powered by GetYourGuide

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(30) "Göcek, Fethiye/Muğla, Turcja" ["lat"]=> float(36.753433000000001129592419601976871490478515625) ["lng"]=> float(28.94246100000000154750523506663739681243896484375) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJFe-POfplwBQRnfTu65lh5Y0" ["name"]=> string(6) "Göcek" ["city"]=> string(6) "Göcek" ["state"]=> string(6) "Muğla" ["country"]=> string(6) "Turcja" ["country_short"]=> string(2) "TR" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: