hot

Źródła termalne w Turcji

Lecznicze i relaksacyjne właściwości naturalnych, gorących źródeł znane są już od starożytności. Obecnie wody termalne stosuje się w zabiegach wspomagających leczenie w klinikach medycznych, a także do odnowy biologicznej i relaksu w obiektach turystycznych. Źródła termalne w Turcji, sklasyfikowane na pierwszym miejscu w Europie i siódmym na świecie, co roku odwiedzają setki tysięcy osób. Większość tych zasobów znajduje się w Turcji Egejskiej, w regionie Marmara i w środkowej Anatolii.

Na obszarze Turcji występuje ponad 1500 źródeł termalnych, z których można korzystać przez prawie 300 dni w roku. W 2019 r. turecka prowincja Balıkesir wygrała konkurs na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN) pod względem turystyki zdrowotnej. Położony w północno-zachodniej części Turcji Balıkesir od zawsze był centrum turystyki zdrowotnej, gdyż znajduje się tylko 100 km od jednego z pierwszych ośrodków zdrowia w historii, Pergamonu. Ponadto Afyon, Bursa i Pamukkale (Denizli) znajdują się wśród 51 miejscowości uzdrowiskowych z 18 państw na Europejskim Szlaku Historycznych Miast Termalnych.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: