google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Krynica na sankach i nie tylko

Atrakcje Krynicy - Zdrój

Marzycie o powrocie do saneczkowego szaleństwa? Pamiętacie ten pęd i radość z dzieciństwa? Jest takie miejsce, w którym z łatwością do tego wrócicie. Krynica Zdrój może pochwalić się sankostradą, której odcinek zjadowy ma prawie 800 metrów. Do tego dwa muzea, które mają czym zainteresować całą rodzinę. Ale po kolei.

Krynica na sankach i nie tylkoTor saneczkarski w Krynicy-Zdroju

mat. promocyjne

Trasa saneczkowa jest całoroczna, ale nikogo nie trzeba przekonywać, że najprzyjemniej jest z niej korzystać właśnie zimą. Zjeżdżać możecie także nocą. Zjazd dostrczy wam prawdziwych emocji, bo różnica poziomów na trasie to około 55 metrów. Oczywiście to wy decydujecie, jak szybko znajdziecie się na dole. Sanki są wyposażone w hamulce. Dzięki temu, że pojazdy mieszczą dwie osoby, zjazd może stać się też spokojną, romantyczną trasą widokową. A ci, którzy lubią zastrzyk adrenaliny, mogą mknąć sankostradą z prędkością 40 km/h.

Innym sposobem na podziwianie górskich widoków jest skorzystanie z Kolei Gondolowej. Jedną z najbardziej nowoczesnych tras kolei górskiej dostaniecie się na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Bez tego środka transportu nie obędą się również narciarze. Czeka na nich siedem tras ze sztucznym oświetleniem, co czyni z Krynicy Zdrój miasto równie atrakcyjne co niejeden zagraniczny ośrodek.

A gdy zmęczy was klasyka atrakcji zimowych, trochę ciszy i móstwo ciekawostek czeka na was w którymś z krynickich muzeów.

Nawet jeśli przyjechaliście tu bez dzieci, wizyta w filii Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój może być dla was świetną rozrywką. Miejsce to przeniesie was w świat dziecięcej wyobraźni sprzed lat. Znajdują się tu nawet przykłady zabawek prehistorycznych. Aż trudno sobie wyobrazić, czym mogły bawić się dzieci w tamtych czasach. Jeśli temat was zainteresuje, główne muzeum mieści się w Kudowie Zdrój. Znajdziecie tu olbrzymią ekspozycję zabawek, aż kilka tysięcy eksponatów.

 

W Krynicy urodził się jeden z najwybitniejszych prymitywistów na świecie, Epifaniusz Drowniak, znany lepiej jako Nikifor Krynicki. W niedużym niebieskim budynku znajdują się prace artysty oraz pamiątki z nim związane. Wśród nich stworzony przez malarza modlitewnik oraz osobista skrzynia, w której trzymał swoje dzieła. Przedmiot ten jest szczególnie ważny, ponieważ często służył za jedyne posłanie cierpiącemu niedostatek artyście. Nikifor to postać kontrowersyjna. Z jednej strony opanowany pasją twórca kilkudziesięciu tysięcy dzieł, z drugiej bełkotliwy, kaleka, którego można było wziąć za upośledzonego. Odkryty i doceniony został dopiero pod koniec życia. Nawet jeśli nigdy nie przepadaliście za tym stylem malarstwa, wizyta w muzeum to spotkanie z artystyczną ciekawostką.

Niejeden turysta nie wyobraża sobie urlopu zimowego bez górskich krajobrazów. Krynica Zdrój to na pewno dobry wybór, jeśli i wy do nich należycie. Miejsce to nadaje się i na samotny, aktywny wypad, i na rodzinną wyprawę. Szczególnie polecamy je dużym dzieciom, które nigdy nie wyrosły z sanek.

 

 

Nie rezygnuj z wypoczynku nawet jeżeli długoterminowa prognoza ...

To jeden z trzech ośrodków należących do „Rodziny ...

Laureat plebiscytów na najlepszą małą stację narciarską znajduje ...

Nie wiem jak wy, ale ja lubię zjeść ...

Wierchomla atrakcjami stoi! Tuż po niedzieli Stacja Narciarska ...

Położenie Krynicy-Zdrój na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, sprawia, ...

nocleg

zdrowie i uroda

atrakcje

https://veturo.pl/article/1008/krynica-zdroj-atrakcje-saneczkarski-tor/