krynica zdroj

Krynica Zdrój – ciekawostki

Marzycie o powrocie do saneczkowego szaleństwa? Pamiętacie ten pęd i radość z dzieciństwa? Jest takie miejsce, w którym z łatwością do tego wrócicie. Krynica Zdrój może pochwalić się sankostradą, której odcinek zjadowy ma prawie 800 metrów. Do tego dwa muzea, które mają czym zainteresować całą rodzinę. Ale po kolei.

Nawet jeśli przyjechaliście tu bez dzieci, wizyta w filii Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój może być dla was świetną rozrywką. Miejsce to przeniesie was w świat dziecięcej wyobraźni sprzed lat. Znajdują się tu nawet przykłady zabawek prehistorycznych. Aż trudno sobie wyobrazić, czym mogły bawić się dzieci w tamtych czasach. Jeśli temat was zainteresuje, główne muzeum mieści się w Kudowie Zdrój. Znajdziecie tu olbrzymią ekspozycję zabawek, aż kilka tysięcy eksponatów.

 W Krynicy urodził się jeden z najwybitniejszych prymitywistów na świecie, Epifaniusz Drowniak, znany lepiej jako Nikifor Krynicki. W niedużym niebieskim budynku znajdują się prace artysty oraz pamiątki z nim związane. Wśród nich stworzony przez malarza modlitewnik oraz osobista skrzynia, w której trzymał swoje dzieła. Przedmiot ten jest szczególnie ważny, ponieważ często służył za jedyne posłanie cierpiącemu niedostatek artyście. Nikifor to postać kontrowersyjna. Z jednej strony opanowany pasją twórca kilkudziesięciu tysięcy dzieł, z drugiej bełkotliwy, kaleka, którego można było wziąć za upośledzonego. Odkryty i doceniony został dopiero pod koniec życia. Nawet jeśli nigdy nie przepadaliście za tym stylem malarstwa, wizyta w muzeum to spotkanie z artystyczną ciekawostką.

Niejeden turysta nie wyobraża sobie urlopu zimowego bez górskich krajobrazów. Krynica Zdrój to na pewno dobry wybór, jeśli i wy do nich należycie. Miejsce to nadaje się i na samotny, aktywny wypad, i na rodzinną wyprawę. Szczególnie polecamy je dużym dzieciom, które nigdy nie wyrosły z sanek.

 

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(25) "Atrakcje Krynicy - Zdrój" ["meta_title"]=> string(109) "Krynica na sankach i nie tylko - Krynica-Zdrój, Trasa saneczkowa, Atrakcje turystyczne, Podróże, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(65) "Krynica na sankach? Nowe pomysły na Krynicę-Zdrój na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Beskidy - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(18) "Michalina Janyszek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.421491692546396734542213380336761474609375) ["lng"]=> float(20.959253308243500413254878367297351360321044921875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje Krynicy - Zdrój

meta_title: Krynica na sankach i nie tylko - Krynica-Zdrój, Trasa saneczkowa, Atrakcje turystyczne, Podróże, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Krynica na sankach? Nowe pomysły na Krynicę-Zdrój na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Beskidy - atrakcje turystyczne

author: Michalina Janyszek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Krynica na sankach i nie tylko - Krynica-Zdrój, Trasa saneczkowa, Atrakcje turystyczne, Podróże, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Krynica na sankach? Nowe pomysły na Krynicę-Zdrój na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Michalina Janyszek

meta_desc: Krynica na sankach? Nowe pomysły na Krynicę-Zdrój na veturo.pl