google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Podbeskidzie - atrakcje turystyczne

Na terenie województwa śląskiego znajduje się malowniczy Beskid Mały oraz Beskid Śląski. Ich teren jest bardzo urozmaicony, stąd też Beskid zachwyca swoim krajobrazem i co roku przyciąga do siebie tysiące turystów, którzy szukają tutaj wytchnienia od miejskiego zgiełku. U ich stóp leży Bielsko- Biała, czyli miasto odwiedzane zarówno w sezonie, jak i poza nim.

Podbeskidzie - atrakcje turystyczneBesdkidy

fot. pixabay.com

Urok Bielska - Białej tkwi zarówno w widokach z licznymi obszarami chronionymi, jak również w zabytkach, których historia sięga aż XIII wieku, kiedy to wybudowano Zamek książąt Sułkowskich. Miasto jest jednak cenione także jako miejsce regeneracji, terapii i rehabilitacji. W Bielsku- Białej znajdują się sanatoria i ośrodki zajmujące się fizjoterapią. Okolica wyjątkowo korzystnie wpływa na rekonwalescencję i powrót do zdrowia, ponieważ w Beskidzie Małym i Śląskim znajdują się szlaki turystyczne, które mają różny stopień trudności. Oznacza to, że wędrówki mogą odbywać zarówno osoby wysportowane, jak i poddające się aktualnie rehabilitacji. W Bielsku- Białej jedną z atrakcji jest kolejka linowa, która w sezonie letnim przewozi turystów na jeden najwyższych szczytów- Szyndzielnię.

Śląsk jest znany z wielu uzdrowisk, które wykorzystują naturalne bogactwo tego rejonu. Pod ziemią znajdują się źródła wód leczniczych stosowanych jako środek wspomagający w leczeniu pacjentów, których czeka terapia i rehabilitacja. Bielsko- Biała jest znana z sanatoriów, które kilkadziesiąt lat temu przeżywały prawdziwe oblężenie kuracjuszy. Dziś także na terenie miasta działają uzdrowiska, jednak na szczególną uwagę zasługują ośrodki sportowe, np. jazdy konnej, lotnictwa i wielu innych dyscyplin, których nie łączy się zwykle ze stosunkowo niewielkimi miejscowościami. Jest to doskonały „magnes” dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Dzięki temu połączeniu miasto przyjmuje w trakcie sezonu tysiące turystów (w zimie także uruchomione są stoki narciarskie i wyciągi).

Poza miesiącami wakacyjnymi, świątecznymi i feriami miasto odwiedzają kuracjusze, których czeka tu rehabilitacja. Bielsko- Biała jest tak atrakcyjna turystycznie, ponieważ w rzeczywistości to aż dwa miasta w jednym. Miasto powstało z fuzji dwóch mniejszych na początku lat 50’ XX wieku. Dzięki temu dzisiaj może poszczycić się dużą ilością zabytków, zwłaszcza świątyń, które są pozostałością bogatego życia kulturalnego i duchowego sięgającego jeszcze czasów przedwojennych.

Rejon śląski jest ceniony za swoją urodę i przede wszystkim za bogactwo, jakie skrywa w swojej ziemi. Wraz z niektórymi miejscowościami ulokowanymi nad morzem tworzą bazę uzdrowiskową i rehabilitacyjną. Bielsko- Biała i jej okolice zajmują tu szczególne miejsce ze względu na ciekawe położenie i sprzyjający mikroklimat.

Lato to idealny czas na górskie wędrówki. Dlaczego? ...

Już działa Centrum Górskie Korona Ziemi u stóp ...

Siostrzane miasta, śląskie Bielsko i małopolska Biała, połączo-ne ...

Alternatywą dla pieszych wycieczek górskich może być wyprawa ...

Góry mają swój niepowtarzalny urok, nie dziwi zatem ...

Na południowy zachód od Żywca i na południe ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

atrakcje

https://veturo.pl/article/2486/podbeskidzie-bielsko-biala-beskid-slaski-atrakcje-ciekawe-miejsca/