Besdkidy

Podbeskidzie – atrakcje turystyczne

Na terenie województwa śląskiego znajduje się malowniczy Beskid Mały oraz Beskid Śląski. Ich teren jest bardzo urozmaicony, stąd też Beskid zachwyca swoim krajobrazem i co roku przyciąga do siebie tysiące turystów, którzy szukają tutaj wytchnienia od miejskiego zgiełku. U ich stóp leży Bielsko- Biała, czyli miasto odwiedzane zarówno w sezonie, jak i poza nim.

Urok Bielska – Białej tkwi zarówno w widokach z licznymi obszarami chronionymi, jak również w zabytkach, których historia sięga aż XIII wieku, kiedy to wybudowano Zamek książąt Sułkowskich. Miasto jest jednak cenione także jako miejsce regeneracji, terapii i rehabilitacji. W Bielsku- Białej znajdują się sanatoria i ośrodki zajmujące się fizjoterapią. Dojazd do miasta ułatwia dobrze skomunikowane PKS Bielsko-Biała. Okolica wyjątkowo korzystnie wpływa na rekonwalescencję i powrót do zdrowia, ponieważ w Beskidzie Małym i Śląskim znajdują się szlaki turystyczne, które mają różny stopień trudności. Oznacza to, że wędrówki mogą odbywać zarówno osoby wysportowane, jak i poddające się aktualnie rehabilitacji. W Bielsku- Białej jedną z atrakcji jest kolejka linowa, która w sezonie letnim przewozi turystów na jeden najwyższych szczytów- Szyndzielnię.

Śląsk jest znany z wielu uzdrowisk, które wykorzystują naturalne bogactwo tego rejonu. Pod ziemią znajdują się źródła wód leczniczych stosowanych jako środek wspomagający w leczeniu pacjentów, których czeka terapia i rehabilitacja. Bielsko- Biała jest znana z sanatoriów, które kilkadziesiąt lat temu przeżywały prawdziwe oblężenie kuracjuszy. Dziś także na terenie miasta działają uzdrowiska, jednak na szczególną uwagę zasługują ośrodki sportowe, np. jazdy konnej, lotnictwa i wielu innych dyscyplin, których nie łączy się zwykle ze stosunkowo niewielkimi miejscowościami. Jest to doskonały „magnes” dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Dzięki temu połączeniu miasto przyjmuje w trakcie sezonu tysiące turystów (w zimie także uruchomione są stoki narciarskie i wyciągi).

Poza miesiącami wakacyjnymi, świątecznymi i feriami miasto odwiedzają kuracjusze, których czeka tu rehabilitacja. Bielsko- Biała jest tak atrakcyjna turystycznie, ponieważ w rzeczywistości to aż dwa miasta w jednym. Miasto powstało z fuzji dwóch mniejszych na początku lat 50’ XX wieku. Dzięki temu dzisiaj może poszczycić się dużą ilością zabytków, zwłaszcza świątyń, które są pozostałością bogatego życia kulturalnego i duchowego sięgającego jeszcze czasów przedwojennych.

Rejon śląski jest ceniony za swoją urodę i przede wszystkim za bogactwo, jakie skrywa w swojej ziemi. Wraz z niektórymi miejscowościami ulokowanymi nad morzem tworzą bazę uzdrowiskową i rehabilitacyjną. Bielsko- Biała i jej okolice zajmują tu szczególne miejsce ze względu na ciekawe położenie i sprzyjający mikroklimat.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(107) "Podbeskidzie - atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca, Beskid Śląski, Bielsko-Biała, Śląsk - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(107) "Podbeskidzie - Bielsko-Biała - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na Podbeskidziu poznasz na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Beskidy - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.82385338090519866227623424492776393890380859375) ["lng"]=> float(19.0447998020406004116011899895966053009033203125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Podbeskidzie - atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca, Beskid Śląski, Bielsko-Biała, Śląsk - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Podbeskidzie - Bielsko-Biała - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na Podbeskidziu poznasz na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Beskidy - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Podbeskidzie - atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca, Beskid Śląski, Bielsko-Biała, Śląsk - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Podbeskidzie - Bielsko-Biała - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na Podbeskidziu poznasz na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Podbeskidzie - Bielsko-Biała - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na Podbeskidziu poznasz na veturo.pl