Grudziąc z brzego Wisły

Grudziądz – atrakcje turystyczne

Grudziądz to miasto nad Wisłą, które w pierwszej chwili nie kojarzy się z turystyką. Jeśli przyjrzeć mu się jednak bliżej, okazuje się, że ma zaplecze, które zadowoli każdego urlopowicza. Co warto odwiedzić, wybierając się właśnie tam? Okazuje się, że miejsc na ciekawy spacer i aktywny wypoczynek nie brakuje.  

Innym ciekawym miejscem wartym odwiedzenia w czasie wizyty w Grudziądzu jest Klasztor Benedyktynek. Budynek z 1631 roku został zniszczony w czasie Potopu Szeckiego. Obecny budowano w latach 1728-1731 i mieści się tu muzeum. Jego misją jest zachowanie pamięci o niespokojnych dziejach miasta i regionu. W tym miejscu gromadzone są więc wszystkie pamiątki związane z historią, kulturą i sztuką Grudziądza i okolic.

Jednak spacer połaczony ze zwiedzaniem zabytków miasta to nie wszystko, co może zaoferować nam to miejsce. W miejscowości Marusza koło Grudziąca skorzystać możemy z dobrodziejstw wód termalnych. Ośrodek, który powstał tam w 2006 roku, zapewnia komfortowe warunki dla cieszenia się leczniczymi właściwościami gorących źródeł. Prócz wanien znajdują się tam pracownie krioterapii czy masażu leczniczego. Jeśli szukamy odpoczynku dla ciała i ducha ,warto się tam wybrać.

Grudziądz zapewnia też rozrywkę dla tych, którzy lubią wypoczywać w ruchu. Jeśli mamy ochotę na pieszą wycieczkę po Ziemi Chełmińskiej, przygotowano dla nas kilka ciekawych szlaków turystycznych. Na przykład trasa Grudziądz – Rydzyń Chełmiński – Ryńsk pomoże poznać nam najpiękniejsze zakątki tej krainy. W czasie wędrówki będziemy mieli okazję zobaczyć malownicze gotyckie kościółki, dwory i pałace oraz pamiątki po licznych tu niegdyś fortyfikacjach.
Jeśli do Ziemi Chełmińskiej trafimy latem, możemy skorzystać ze szlaków kajakowych w okolicy miasta lub w samym Grudziądzu wziąć udział w zawodach piłki plażowej.

Bez względu na to, czy od urlopu oczekujemy spokojnych spacerów i pięknych widoków, czy ruchu i zabawy, Ziemia Chełmińska zawsze będzie dobrym pomysłem. Grudziądz z jego burzliwą historią jest znakomitym przykładem dbałości mieszkańców o przeszłość. Właśnie dzięki temu możemy dziś obejrzeć odrestaurowane kamieniczki czy przejść się po Grudządzkim Rynku.
Warto też wybrać się w to miejsce, ponieważ mury tego miasta widziały wiele, a mieszkańcy dbają o pamięć historycznych wydarzeń. Tą pamięcią mogą podzelić się też z nami.

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(20) "atrakcje Grudziądza" ["meta_title"]=> string(82) "Grudziądz atrakcje Grudziądza - Poznaj ciekawe miejsca w Grudziądzu z Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(86) "Grudziądz - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Grudziądzu poznasz na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(29) "Kujawy - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(18) "Michalina Janyszek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.4875555900812997833781992085278034210205078125) ["lng"]=> float(18.755850789317999982586115947924554347991943359375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: atrakcje Grudziądza

meta_title: Grudziądz atrakcje Grudziądza - Poznaj ciekawe miejsca w Grudziądzu z Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Grudziądz - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Grudziądzu poznasz na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Kujawy - atrakcje turystyczne

author: Michalina Janyszek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Grudziądz atrakcje Grudziądza - Poznaj ciekawe miejsca w Grudziądzu z Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Grudziądz - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Grudziądzu poznasz na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Michalina Janyszek

meta_desc: Grudziądz - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Grudziądzu poznasz na veturo.pl