google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Geotermy na zdrowie!

Geotermy

Na wiosenne chłody najlepsza jest ciepła kąpiel! Najlepiej w termalnym basenie, których nie brakuje w polskich uzdrowiskach. Rozgrzewka przed letnimi upałami i pierwszy krok do wakacyjnej kondycji.

Geotermy na zdrowie!Białka Tatrzańska - geotermy

Wikipedia, CC by SA 3.0

Baseny termalne od kilku lat cieszą się w Polsce ogromną popularnością i co chwilę powstają nowe. Wody termalne w naszym kraju występują m.in. w Cieplicach, Ciechocinku, Uniejowie czy na Podhalu. Ten ostatni region jest szczególnie bogaty w aromatyczne źródła – na niedużym obszarze znajdziemy tam kilka basenów termalnych. Wszystkie cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Wodom termalnym przypisuje się wiele właściwości leczniczych. Wypływająca z wnętrza ziemi woda osiąga temperatury od 20 do 90°C i jest bogata w składniki mineralne, takie jak wapń, magnez, żelazo, sód, potas czy selen. Wpływają one korzystnie na skórę, szczególnie tę wrażliwą. Woda termalna wykazuje również właściwości kojące oraz antyoksydacyjne, dlatego można kupić kosmetyki robione na bazie tej wody. Nie tylko skóra skorzysta z wizyty w termach. Znawcy twierdzą, że wody termalne pomagają likwidować bezsenność, stres, stabilizują tętno i regulują gospodarkę hormonalną oraz korzystnie wpływają na przemianę materii. Nie można też zapomnieć o funkcji relaksacyjnej – wizyta w termach jest dobrym sposobem na wypoczynek po męczącym dniu.

Wody termalne wspomagają hartowanie ciała oraz utrzymanie dobrej kondycji. Także w zimniejsze dni warto skorzystać z ciepłego źródełka. Pływanie w gorącej wodzie w zewnętrznym basenie, gdy temperatura powietrza spada poniżej zera jest ciekawym i wartym powtórzenia doświadczeniem.

Niektóre termy są częścią uzdrowisk (np. w Cieplicach) i aby z nich skorzystać należy wykupić jeden z dostępnych zabiegów. Natomiast termy na Podhalu dostępne są dla wszystkich chętnych na takich samych zasadach, jak normalne aquaparki. Podpowiadamy, czego można się spodziewać wybierając się do jednego z wielu polskich basenów termalnych.

Termy w Uniejowie (niedaleko Łodzi) kuszą „uniejowską solanką”, która m.in. pomaga w leczeniu stawów, skóry, problemów laryngologicznych czy nerwicy. Tamtejszy kompleks basenów został wzbogacony o kręgielnie oraz klub taneczny.

Największe w Polsce termy, w Bukowinie Tatrzańskiej to kilkanaście basenów, różne zjeżdżalnie, saunarium oraz bogata oferta SPA. Spora część kompleksu to zewnętrzne baseny, w których można się relaksować w zimowe wieczory. Położone nieopodal termy w Białce Tatrzańskiej zapraszają do jednej z dwóch stref: cichej – dla tych, którzy szukają odpoczynku oraz głośnej – dla pragnących wrażeń i rozrywki. Cztery baseny solankowe w Ustroniu pozytywnie wpływają na wszelkie choroby układu oddechowego. Wprawdzie nie ma tam zjeżdżalni i basenów zewnętrznych, ale dawka jodu, którą otrzyma tam organizm będzie wystarczającą nagrodą.

Geotermia w Grudziądzu będą dobrym wyborem dla tych, którzy potrzebują wodnej rehabilitacji oraz zabiegów upiększających. Poza tym w termach jest piramida z tężnią solankową. Piętnastominutowa wizyta w piramidzie to jak dzień spędzony nad morzem. Osoby wybierające się tam z dziećmi mogą być spokojne: kiedy będą oddawać się relaksowi zabiegom, ich pociechy będą miały zapewnioną opiekę.

Wybierając się na basen termalny warto sprawdzić, jakie właściwości lecznicze mają wody w konkretnym miejscu, do którego chcemy się wybrać. Dobrze też sprawdzić, jakie dodatkowe atrakcje termy oferują swoim klientom. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto się wybrać na basen termalny i przekonać się o jego właściwościach na własnej skórze.

Nie rezygnuj z wypoczynku nawet jeżeli długoterminowa prognoza ...

To jeden z trzech ośrodków należących do „Rodziny ...

Laureat plebiscytów na najlepszą małą stację narciarską znajduje ...

Nie wiem jak wy, ale ja lubię zjeść ...

Wierchomla atrakcjami stoi! Tuż po niedzieli Stacja Narciarska ...

Położenie Krynicy-Zdrój na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, sprawia, ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/109/baseny-termalne-w-polsce/