Krynica Morska

Krynica Morska atrakcje

Wybierając się na urlop do Krynicy Morskiej – jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych miejscowości nad polskim morzem, warto uprzednio zaplanować sobie atrakcje. Smażenie się na plaży i igranie z morskimi falami to przecież nie jedyne możliwości, jakie niesie to piękne miasto. Pomożemy ci sprawdzić, które z krynickich atrakcji są przereklamowane i wybrać te, które staną się absolutnym must-see twojej wyprawy.

Niewiele jest tak malowniczych i przyjaznych wielbicielom nadmorskiego wypoczynku miast, jak Krynica Morska. Za idealne warunki do sportów wodnych i plażowego szaleństwa odpowiedzialne jest położenie miejscowości na Mierzei Wiślanej między Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym.

W sezonie nad kąpieliska ściągają prawdziwe tłumy, zapełniają się ośrodki wczasowe i pola namiotowe, a miasto otwiera wszelkie atrakcje turystyczne. Wiele z nich funkcjonuje w świadomości podróżników jako absolutnie obowiązkowe, inne są zupełnie nieznane.

Najpopularniejszą atrakcją jest oczywiście rejs statkiem po Zalewie Wiślanym. Trwa mniej niż godzinę i często zawodzi decydujących się na niego turystów. Na rejsy trzeba zwykle dość długo czekać, statki bywają wypełnione po brzegi, a bilety nie zachwycają ceną. Prawdę mówiąc dużo lepsze wrażenie sprawiają trasy do Tolkmicka, Fromborka czy Elbląga. Takie rejsy są wprawdzie nieco droższe, ale i dłuższe i zarazem ciekawsze.

Oczekiwanie na statek urozmaicić może zwiedzanie portu. Stanowi on bazę dla floty żeglarskiej i białej. Składają się na niego dwie przystanie: jachtowo-pasażerska i rybacka. Trudno powiedzieć, która część portu jest bardziej interesująca. Łodzie rybackie mają w sobie coś klimatycznego, za to jachty zachwycają swoją urodą.

Zapierającym dech w piersiach doznaniem, szczególnie dla dzieci, będzie obejrzenie okolicy ze szczytu latarni morskiej. W pogodne dni widać z niej nie tylko Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork, ale i całe Trójmiasto, oraz zarys rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. Wystarczy wejść po stu stopniach na samą górę i rozkoszować się widokiem z 27 metrów. Ceny biletów są naprawdę niskie. Warto tylko pamiętać, że obiekt otwarty jest w określonych godzinach – w okresie od lipca do sierpnia jedynie do 19.00.

Po zwiedzaniu latarni wypada obrać kierunek w stronę Piasków. Około dwóch kilometrów za miastem znajduje się kolejna z atrakcji wartych zobaczenia – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i jednocześnie największa stała wydma Europy. Wejście na Wielbłądzi Garb zajmuje około 15 minut. Nie byłoby pewnie tak interesujące, gdyby nie przepiękny widok na Zalew Wiślany.

Innym punktem widokowym w pobliżu Krynicy jest „Skarpa”, gdzie doskonale widać destrukcyjne siły natury. Co roku podmywana jest przez niszczycielskie fale Bałtyku, przez co obsuwa się i zmniejsza, tworząc wzniesienie o kształcie niedużego klifu. Możliwa jest tu między innymi obserwacja kormoranów i żurawi oraz innych nadmorskich ptaków.

Gratką dla turystów może być także wyprawa śladami starej zabudowy krynickiej. Znajduje się tu wiele budynków wzniesionych z początkiem XX wieku, między innymi willi i pensjonatów.

Gdy mówi się o Krynicy, często wspomina się o bardzo wyjątkowej ulicy. Drugiej takiej nie ma nigdzie w Polsce. Nie tylko z tego względu warto wybrać się na spacer ulicą Teleexpresu. Poza licznymi willami i hotelami, które przyciągają wzrok idących w kierunku plaży, znajduje się tu niepozorna budowla – kościółek w prostym stylu, gdzie w ciepłe letnie dni odbywają się msze na świeżym powietrzu tuż przy ołtarzu w kształcie łodzi.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(94) "Krynica Morska – co warto zobaczyć? - atrakcje Krynicy Morskiej, ciekawe miejsca na Pomorzu" ["meta_desc"]=> string(161) "Krynica Morska - popularny nadbałtycki kurort pełen jest miejsc nieokrytych przez turystów - dowiedz się co ciekawego można tam zobaczyć - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Pomorze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(18) "Magdalena Kozułko" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.3814371422324001059678266756236553192138671875) ["lng"]=> float(19.440307614484400033916244865395128726959228515625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Krynica Morska – co warto zobaczyć? - atrakcje Krynicy Morskiej, ciekawe miejsca na Pomorzu

meta_keys:

meta_desc: Krynica Morska - popularny nadbałtycki kurort pełen jest miejsc nieokrytych przez turystów - dowiedz się co ciekawego można tam zobaczyć - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Pomorze - atrakcje turystyczne

author: Magdalena Kozułko

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Krynica Morska – co warto zobaczyć? - atrakcje Krynicy Morskiej, ciekawe miejsca na Pomorzu

meta_keys:

meta_desc: Krynica Morska - popularny nadbałtycki kurort pełen jest miejsc nieokrytych przez turystów - dowiedz się co ciekawego można tam zobaczyć - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Magdalena Kozułko

meta_desc: Krynica Morska - popularny nadbałtycki kurort pełen jest miejsc nieokrytych przez turystów - dowiedz się co ciekawego można tam zobaczyć - poleca veturo.pl