Ustka

Ustka atrakcje

Dawniej Ustka była rybacką osadą, dziś jest kurortem wypoczynkowym, chętnie obleganym przez rodziny z dziećmi. Atrakcje takie jak latarniany duch, Muzeum chleba, Festiwal Sztucznych Ogni czy rejs pirackim statkiem przyciągają tu zarówno dorosłych, jak i dzieci. W kolejnym miniprzewodniku z cyklu „Rodzinny weekend w…” przedstawiamy propozycje rodzinnych atrakcji dostępnych w Ustce. Z nami na pewno nie będziecie się nudzić.

Z dziećmi
Festiwal Sztucznych Ogni odbywa się w Ustce w lipcu. W 2015 r. odbędzie się czternasta edycja tej imprezy. W tym czasie weźmiecie udział w profesjonalnym show światła i dźwięku. W pierwszym dniu odbędzie się pokaz laserowy, w drugim pirotechniczny. Podczas Festiwalu wystąpią również lokalne gwiazdy estrady, takie jak Black Baloon, Parafraza oraz Bakshish.

Jeśli planujecie urlop w sierpniu, koniecznie pamiętajcie aby wziąć udział w mistrzostwach Polski w wypłukiwaniu bursztynu, które odbywają się w sportowym sektorze plaży wschodniej. W mistrzostwach mogą wziąć udział nie tylko dorośli, także dzieci.

Park linowy „Na wydmie” proponuje 60 atrakcji rozmieszczonych na trzech trasach: dziecięcej, średnio-trudnej i trudnej. Znajdziecie na nich między innymi huśtawki, platformy, belki, siatki i schody Jakuba. Ciekawe czy uda się wam wykonać także skok Tarzana? Przed przystąpieniem do pokonywania przeszkód zachęcamy do skorzystania z trasy szkoleniowej. Wszystkie atrakcje pokonujecie przy pomocy sprzętu asekuracyjnego. Cena biletu indywidualnego waha się od 20 do 30 złotych. Park znajduje się przy ulicy Wczasowej.

Przy scenie Promenada Dolna znajduje się kino 7D. Podczas seansu będziecie mogli przenieść się do innego wymiaru, do świata filmu. Przeżyjecie wszystko to co bohaterowie projekcji: sztormy, wichury, wibracje, dotyk, smeranie. Możecie odbyć wspólną Podróż po Dzikim Zachodzie, Kosmiczną przygodę, zwiedzić Krainę Czarów Alicji lub zaczarowany zamek. Dobra zabawa gwarantowana. Cena biletów 12 i 15 złotych.

Rejs galeonem po Ustce to nie lada gratka zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Podczas 40-minutowego rejsu widokowego pirackim statkiem każde dziecko może zwiedzić kapitański mostek i zdobyć certyfikat „Bractwa pirackiego”. Galeony cumują we wschodnim porcie, przy ulicy Marynarki Polskiej.

W lipcu i sierpniu na plaży wschodniej, w godzinach od 12 do 18, otwarte jest plażowe przedszkole. Pod okiem profesjonalistów dzieci nawiążą nowe przyjaźnie, pograją i pobawią się z rówieśnikami. Wy w tym czasie będziecie mogli spokojnie poopalać się, popływać lub po prostu odpocząć.

Każde dziecko marzy, aby choć raz w czasie wakacji udać się do wesołego miasteczka. Dlaczego więc nie odwiedzić tego w Ustce? Lunapark oferuje karuzele, trampoliny, świat bajek, zamek strachu, ponton wodny i kolejkę górską oraz wiele innych atrakcji. Ceny za atrakcje od 5 do 8 złotych od osoby. Lunapark znajdziecie na ulicy Grunwaldzkiej 35.

W okolicy

W okolicy Ustki znajduje się słynna Dolina Charlotty, miejsce wypoczynku dla ciała i duszy. Do  dyspozycji są zabiegi balijskiego SPA, baseny i sauny oraz pokój medytacyjny. Ceny pakietów to od kilkuset do ponad tysiąca złotych za noc. Mimo że są dość wysokie, warto czasem zainwestować w dobre samopoczucie, ono bowiem jest bezcenne.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(14) "Atrakcje Ustki" ["meta_title"]=> string(97) "Rodzinny weekend w Ustce - ciekawe miejsca w Ustce, atrakcje Pomorza, pomorze atrakcje na weekend" ["meta_desc"]=> string(120) "Ustka to popularny kurort nad Morzem Bałtyckim. Dowiedz się, jak ciekawie spędzić weekend w Ustce - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Pomorze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.5805003347285975223712739534676074981689453125) ["lng"]=> float(16.85440063242069896887187496758997440338134765625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje Ustki

meta_title: Rodzinny weekend w Ustce - ciekawe miejsca w Ustce, atrakcje Pomorza, pomorze atrakcje na weekend

meta_keys:

meta_desc: Ustka to popularny kurort nad Morzem Bałtyckim. Dowiedz się, jak ciekawie spędzić weekend w Ustce - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Pomorze - atrakcje turystyczne

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Rodzinny weekend w Ustce - ciekawe miejsca w Ustce, atrakcje Pomorza, pomorze atrakcje na weekend

meta_keys:

meta_desc: Ustka to popularny kurort nad Morzem Bałtyckim. Dowiedz się, jak ciekawie spędzić weekend w Ustce - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Beata Dymarska

meta_desc: Ustka to popularny kurort nad Morzem Bałtyckim. Dowiedz się, jak ciekawie spędzić weekend w Ustce - poleca veturo.pl