google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Baltrum – Śpiąca Królewna Morza Północnego

Wyspa Baltrum, należąca częściowo do Parku Narodowego Dolnosaksońskiego Morza Wattowego, to najmniejsza z wschodniofryzyjskich wysp. W samym środku Morza Wattowego turyści mogą delektować się świeżym morskim powietrzem oraz relaksującym spokojem wyspy, na której obowiązuje zakaz ruchu samochodów.

Baltrum – Śpiąca Królewna Morza PółnocnegoBaltrum

fot. Jan Remund

Wyspa Baltrum leży dokładnie w środku Wysp Wschodniofryzyjskich i w 1966 roku otrzymała status uzdrowiska morskiego. Przy pięciu kilometrach długości i zaledwie półtora kilometra szerokości Śpiąca Królewna Morza Północnego jest najmniejsza z całego archipelagu. W czasie długiego spaceru można obejść dookoła całą wyspę. Najlepiej bezpośrednio piękną plażą, która ciągnie się cztery kilometry wzdłuż północnej i zachodniej strony wyspy. Plaża o szerokości 200 a w czasie odpływu nawet 300 metrów to prawdziwy raj do zabawy, budowania zamków z piasku i opalania. Turyści odkrywają tutaj brak pośpiechu i błogość wyspy.

Oferta sportowa i kulturalna jest bardzo zróżnicowana. Szczególną atrakcją Baltrum jest windsurfing i kiteboarding. Przy niskim stanie wody piaszczyste mielizny zapewniają zwłaszcza początkującym perfekcyjne warunki do nauki bez dużych fal. Relaks i SPA oferuje Centrum Lecznicze, posiadające w swojej ofercie szereg zabiegów terapeutycznych. Talasoterapia, okłady błotem i masą fango obok ćwiczeń relaksacyjnych mają dobroczynny wpływ na ciało i duszę.

Wyspa oferuje duży wybór miejsc noclegowych od pięknych apartamentów z zielonymi ogródkami, po trzygwiazdkowe hotele – każdy znajdzie coś dla siebie.

Spokojem wyspy można się rozkoszować w samotności w jednym z licznych koszy na plaży. Albo jeszcze milej – we dwójkę.

https://veturo.pl/article/1890/wyspa_baltrum_atrakcje_turystyczne_niemcy_ciekawe_miejsca/