google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Aplikacja: UNESCO Małopolska

Najnowsza aplikacja mobilna zrealizowana przez Amistad Mobile zachęca do nieco innego odkrywania terenu Małopolski – tym razem przez pryzmat zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Aplikacja: UNESCO MałopolskaUNESCO Małopolska

AmistadMobile

Lista Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO została powołana do życia w 1972 r. Zgodnie z nazwą jej ideą była i jest ochrona najcenniejszych zabytków i regionów świata, ważnych nie tylko z punktu widzenia historycznego, ale też kulturowego czy przyrodniczego.

Znalezienie się w prestiżowym wykazie, jakim stała się lista UNESCO, nie jest łatwe. Nominowane obiekty muszą spełniać szereg kryteriów, a o ich wpisaniu do rejestru decyduje specjalny komitet. Warunkiem koniecznym, choć niewystarczającym, jest wyjątkowa i uniwersalna wartość zgłaszanego miejsca oraz jego autentyczność. W Polsce do dziedzictwa UNESCO zaliczono 28 dóbr, z których 14 znajduje się na terenie województwa małopolskiego.

Zapraszamy Państwa do ich poznania!

Aplikacja „Małopolska Trasa Światowego Dziedzictwa Unesco” to idealne narzędzie na zapoznania się z tymi wyjątkowymi obiektami na terenie Małopolski. Opisy obiektów zostały urozmaicone zdjęciami, całość uzupełniona jest ciekawymi opisami miejsc spoza Listy UNESCO wartymi zobaczenia.

Aplikacja działa w trybie offline, wykorzystuje mapy OpenStreetMap oraz GPS.

Projekt został zrealizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Turystyki, Sportu i Promocji.

Auschwitz - czyli jedno z najważniejszych miejsc w ...

Wylatujesz na urlop i zamierzasz zostawić auto na ...

Najstarsza kopalnia soli w Polsce zaprasza do przeżycia ...

Zobaczyć Biskupin, Monte Cassino, Bitwę pod Grunwaldem i ...

Najważniejsza w Krakowie trasa turystyczna zaczyna się na ...

Ogród Doświadczeń – to brzmi tajemniczo i intrygująco... ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/235/unesco_malopolska/