google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Podbabiogórze

Podbabiogórze to jeden z najładniejszych i najciekawszych obszarów w Beskidach. Na jego południu, na pograniczu polsko-słowackim, rozciąga się Beskid Żywiecki z Pasmem Babiogórskim i najwyższym szczytem, Babią Górą zwaną „Królową Beskidów” (1725 m n.p.m.), Pasmem Polic (Polica, 1369 m n.p.m.) oraz Pasmem Jałowieckim (Jałowiec, 1111 m n.p.m.), a na północy Beskid Makowski z Pasmem Koskowej Góry (866 m n.p.m.) i Beskid Mały z Pasmem Leskowca (918 m n.p.m.) i Łamanej Skały (929 m n.p.m.).

PodbabiogórzePodbabiogórze

fot:podbabiogorze.info

Cały ten porośnięty gęsto lasami, leżący w dorzeczu górnej Skawy, teren jest wymarzonym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej oraz narciarstwa. Każda pora roku odkrywa inne oblicze Podbabiogórza. Jeśli więc ktoś miał okazję być w tych okolicach na przykład tylko latem, warto by poznał je w zimowej szacie. I odwrotnie.

A czy można nie zobaczyć Podbabiogórza mieniącego się pięknymi barwami polskiej złotej jesieni? Albo skąpanego w soczystej wiosennej zieleni pól, łąk i hal? Dojazd na Podbabiogórze nie powinien sprawić nikomu żadnych trudności.

Turyści zmotoryzowani mogą skorzystać z przebiegającej wschodnimi obrzeżami drogi krajowej E7 prowadzącej do przejścia granicznego w Chyżnem, drogi krajowej nr 28 Wadowice – Przemyśl, lub dróg  wojewódzkich: nr 946 Żywiec – Sucha Beskidzka i nr 956 Biertowice – Zembrzyce, stanowiącej dogodny wariant dojazdu na Podbabiogórze ze stolicy Małopolski. Główne miejscowości powiatu mają dobre połączenia autobusowe i busowe z Krakowem. Stolica powiatu suskiego posiada także bezpośrednie połączenia autobusowe m.in. z Zakopanem, Nowym Sączem, Katowicami, Cieszynem, Krosnem, Warszawą i Wrocławiem.

Dla turystów podróżujących koleją najważniejszą informacją jest to, że na węzłowej stacji kolejowej w Suchej Beskidzkiej zatrzymują się wszystkie pociągi jadące do, i z Zakopanego. Większość pociągów zatrzymuje się także na stacjach w Makowie Podhalańskim i Jordanowie.

powiatsuski.pl

Być koło Żywca i nie zwiedzić browaru, to ...

Podobno Beskidy to nie bajka. Tymczasem przygodę z ...

Falujące morze drzew ukoronowane samotną wyspą górskich hal ...

Stary Zamek w Żywcu to nie tylko siedziba ...

Wybierasz się w góry? Wejdź do największej mobilnej ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

atrakcje

https://veturo.pl/article/3302/podbabiogorze-atrakcje-ciekawe-miejsca-beskidy/