żeglowanie w Małopolsce

Wodna przygoda w Małopolsce

Uwielbiamy spędzać czas na wodzie, w wodzie, przy wodzie i pod wodą. Wodna Przygoda w Małopolsce to weekend bliżej natury, aktywny sposób na spędzanie wolnego czasu, atrakcyjny dla całej wielopokoleniowej rodziny, pobyt dla zdrowia i urody, wymarzone miejsce dla samotnych i zakochanych, dla młodych i seniorów. Tu nawet najgorsza pogoda nie zepsuje nam wypoczynku.

Wodną Przygodę z Małopolską proponuję rozpocząć nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku n. Dunajcem. Wycieczka statkiem „Jaskółka” po zalewie to ciekawa rodzinna wyprawa i możliwość podziwiania krajobrazów prawie jak z norweskich fiordów. Rejs trwa 90 minut z przerwą na zwiedzanie zapory w Rożnowie. Koszt dla dorosłych 15 zł  dla dzieci 10 zł. Czarter statku to 250 zł.

Miłośników sportów wodnych zaprasza Yacht Club PTTK Beskid w Znamirowicach. Ośrodek dysponuje 40 miejscami noclegowymi i wypożyczalnią sprzętu wodnego oferującą: jachty kabinowe, deski z żaglem, kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, łodzie z silnikiem. Ceny przystępne od 200 złotych za wypożyczenie jachtu kabinowego na całą dobę do 10 zł za godzinę za wypożyczenie kajaka.

Znamirowice to dobre miejsce dla żeglarzy i windsurfingu ze względu na duży obszar do pływania i wiatr, który wieje bez większych zakłóceń. Swoją przystań i wypożyczalnie sprzętu wodnego ma również nowo wzniesiony, pięciogwiazdkowy Hotel Heron.  Miejska rezydencja w samym centrum natury. To miejsce, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Wykwintna kuchnia, LIVE SPA , która oferuje bogaty wybór zabiegów wykonywanych w oparciu o najbardziej innowacyjne technologie.  Strefa Wellness to dwa baseny. Pierwszy wewnątrz budynku  i drugi zewnętrzny basen podgrzewany typu ‘Infinity Pool’ wraz z Jacuzzi zewnętrznym. Całość uzupełnia kompleks saun składający się z sauny suchej, sauny parowej, sauny aromatycznej oraz sauny na podczerwień. W strefie saun możemy także odpocząć w pokoju relaksu. Z całej strefy wellness można delektować się piękną panoramą Jeziora Rożnowskiego. Koszt pobytu już od 441 zł za dobę w pokoju comfort, czyli dobra cena za najwyższą jakość.

Główną atrakcją turystyczną tych okolic jest spływ Przełomem Dunajca  na tradycyjnych drewnianych tratwach w towarzystwie ubranych w regionalne stroje flisaków Pieniński Przełom Dunajca to jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie i każdy choć raz w życiu powinien wziąć w nim udział.  Spływ rozpoczyna się na przystani w Sromowcach – Kątach, gdzie znajduje się parking, pawilon obsługi zwiedzających z wystawą i punktem informacji turystycznej, kioski z pamiątkami, restauracja oraz kasa biletowa czynna codziennie w godz.: kwiecień 9.00 – 16.00, maj – sierpień: 8.30 – 17.00. Istnieją dwie przystanie docelowe – Szczawnica – długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 15 min /ze Sromowiec Niżnych ok. 12 km, czas trwania spływu około 1 godz. 45 min. Cena biletu normalnego 49 zł, ulgowego 24,50. Trasa do Krościenka – długość około 23 km, czas trwania spływu – ok. 2 godz. 45 min. / ze Sromowiec Niżnych ok. 17 km, czas trwania spływu ok. 2 godziny 15 min. Cena biletu normalnego 59 zł, ulgowego 29,50.

Dla amatorów mocnych wrażeń proponuję rafting albo kajaki na Dunajcu. Rafting to pokonywanie górskich rzek na specjalnych, atestowanych pontonach. To maksimum adrenaliny i świetna zabawa dla każdego. Uczestnicy biorą czynny udział w spływie, bez pracy zespołowej się nie obejdzie! Kajaki i Rafting Dunajcem  należy do sportów ekstremalnych. Trasę kajakową pokonuje się samodzielnie i na własną odpowiedzialność, po przeszkoleniu i podpisaniu stosownego regulaminu wypożyczalni. Niezbędne rzeczy na przebranie: koszulka, spodenki, buty sportowe, ręcznik. Organizator spływów firma Fun Time organizuje również wyprawy panieńskie i kawalerskie z mocna dawką adrenaliny. Ekstremalne przeżycia mogą być idealną zaprawą na dalsze życie rodzinne.

Wyczerpanych i zmęczonych uzdrowi pobyt w Szczawnicy. Uzdrowisko położone w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, alergii oraz schorzeń układu ruchu. Znakomity mikroklimat sprzyja poprawie zdrowia i kondycji. Na terenie uzdrowiska znajdują się źródła dwunastu kwaśnych wód. Na przybywających do kurortu czekają Sanatoria Uzdrowiskowe i Zakład Przyrodoleczniczy. Wykonywane są w nich 42 rodzaje zabiegów z zakresu hydroterapii, inhalacji( wyjątkowo skuteczne inhalacje celkowe), fizykoterapii, kinezyterapii oraz kuracji pitnej.  Z noclegami i wyżywieniem w Szczawnicy nie będzie problemów począwszy od tanich kwater, przez pensjonaty do super luksusowego pięciogwiazdkowego Modrzewie Park Hotel.

Więcej atrakcji przedstawia  portal promujący subregion gorlicko-sądecki, realizowany przez Małopolską Organizację Turystyczną, dostępny pod dwoma domenami: gorlickie-sadeckie.pl i obierzkierunek.pl. Portal zawiera informacje na temat miejsc, ich opisy, historię, ciekawostki. Jest w nim zawarta interaktywna mapa pomagająca zaplanowanie podróży. Wszystkie atrakcje podzielone są na kategorie, a atrakcyjność portalu zapewnia duża ilość dobrych zdjęć, piktogramy, będzie też można obejrzeć filmiki pokazujące najciekawsze miejsca.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(40) "Małopolska - wodne atrakcje - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(174) "Wodna Przygoda w Małopolsce to weekend bliżej natury, aktywny sposób na spędzanie wolnego czasu, wymarzone miejsce dla samotnych i zakochanych, dla młodych i seniorów." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(34) "Małopolska - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(16) "Robert Krajewski" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-10.1074218735933" ["lng"]=> string(17) "-12.2025893193869" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Małopolska - wodne atrakcje - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wodna Przygoda w Małopolsce to weekend bliżej natury, aktywny sposób na spędzanie wolnego czasu, wymarzone miejsce dla samotnych i zakochanych, dla młodych i seniorów.

watermark:

interesting_places: Małopolska - atrakcje turystyczne

author: Robert Krajewski

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Małopolska - wodne atrakcje - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wodna Przygoda w Małopolsce to weekend bliżej natury, aktywny sposób na spędzanie wolnego czasu, wymarzone miejsce dla samotnych i zakochanych, dla młodych i seniorów.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Robert Krajewski

meta_desc: Wodna Przygoda w Małopolsce to weekend bliżej natury, aktywny sposób na spędzanie wolnego czasu, wymarzone miejsce dla samotnych i zakochanych, dla młodych i seniorów.