google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Mrągowo na sportowo

Atrakcje Mrągowa

Mrągowo wydało informator turystyczny, dzięki któremu można zobaczyć jak wiele możliwości oferuje ten rejon Mazur w zakresie aktywnego wypoczynku.

Mrągowo na sportowo

Urząd Miejski w Mrągowie

Urokliwe miasteczko położone na Mazurach nad jeziorem Czos znane było do tej pory przede wszystkim fanom muzyki country, którzy przybywali tu tłumnie na przełomie lipca i sierpnia by uczestniczyć w festiwalu muzycznym.

Zainteresowani powinni być nim również miłośnicy turystyki aktywnej. Z myślą o nich wydano właśnie przewodnik „Sport Zmienia Mrągowo - informator turystyki aktywnej”, dzięki któremu będzie można spojrzeć na to miasto i jego okolice z perspektywy rowerowego siodełka czy kajaka.

Dużo miejsca autorzy poświęcili zwłaszcza szlakom rowerowym. Nic dziwnego, okazuje się, że w rejonie jest około 250 km tras przygotowanych specjalnie dla turystów na rowerach. Szlaki wiodą przez miejsca atrakcyjne krajoznawczo i krajobrazowo, a przy tym bezpieczne. Autorzy proponują siedem tras, m.in. wokół Jeziora Juno, przez Lasy Sorkwickie, szlakiem grodzisk pruskich, Ernsta Wiecherta.

Szczególnie urokliwy może być Krutyński Szlak Rowerowy. Krutynia to jedna z najbardziej obleganych rzek przez kajakarzy. Autorzy proponują przejażdżkę niedawno powstałą trasą rowerową wiodącą przez miejscowości leżące nad sławną rzeką. 70-kilometrowy szlak prowadzi m.in. przez Sorkwity, Jędrychowo, Machary, Nowy Zazdrój, Spychowo, Uklankę, Krutyń i Gałkowo. Na trasie rowerzyści mogą podziwiać drewniane zabudowy, skorzystać z punktów noclegowych i gastronomicznych.   

Okolice Mrągowa można zwiedzać też pieszo. Wśród proponowanych szlaków interesujący wydaje się szlak Pięciu Jezior wiodący w pobliżu zbiorników: Jeziora Głębokiego, Kociołek, Średniego, Piecucha i Juno, które połączone są ze sobą strugami.

Nie można zapominać o miłośnikach turystyki wodnej, na których również czekają tu atrakcje. Autorzy polecają przepłynięcie kajakiem m. in. urokliwej trasy po jeziorach tworzących Wielką Rynnę Mrągowską.

 

 

Malowniczo położone pośród 6 jezior wita swoich gości ...

Turyści w Mrągowie mogą przez cały rok poczuć ...

Cisza, spokój, malownicza tafla jeziora i przepiękny krajobraz ...

Warmia i Mazury to region, który kojarzy się ...

Mazury to bezsprzecznie jeden z piękniejszych regionów Polski, ...

Naszym gościom proponujemy profesjonalne usługi w strefie Spa, ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/746/mrogowo-na-sportowo/