Morze Bałtyckie

Świnoujście – atrakcje turystyczne

Wyjazd nad morze to dla wielu osób sposób na spędzenie cudownych wakacji. Nie ma w tym nic dziwnego. Nad Bałtykiem znajdziemy różnorodne kwatery, które można dopasować do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Gdy zależy nam na wygodzie, rezerwujemy pokój w hotelu, a jeśli chcemy zaoszczędzić, stawiamy na pole namiotowe.  

Warto jednak wcześniej zastanowić się nad konkretnym miejscem, do którego chcemy się wybrać. Jedną z najwspanialszych, nadmorskich miejscowości jest Świnoujście. Z jakich atrakcji możemy w nim skorzystać?

Niesamowite krajobrazy

Już samo położenie Świnoujścia powinno nas zachęcić do wyjazdu. Jest to bowiem jedyne, polskie miasto położone na aż kilkudziesięciu wyspach. W jego okolicy znajdziemy różnorodne rozlewiska oraz cieśniny morskie. Będziemy mogli zapoznać się z fantastyczną, bogatą przyrodą. To ona uatrakcyjni nasze piesze wycieczki. Świnoujście leży również na granicy lądowej z Niemcami oraz na morskiej ze Skandynawią. Jeśli więc znudzi nam się zwiedzanie tego miasta, wystarczy, że udamy się na wycieczkę do innego kraju. To korzystnie wpłynie na atrakcyjność całych naszych wakacji.

Wycieczki promem

Gdy znudzi nam się piesze zwiedzanie Świnoujścia, możemy zainteresować się wycieczkami promem. Niektóre z nich odbywają się codziennie i są dość tanie. To świetny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną. A gdy marzy nam się dłuższa wyprawa, spokojnie możemy się na nią wybrać. Ze Świnoujścia odpływają promy m.in. do Ystad oraz do Danii. Turyści mogą również skorzystać z połączenia między wyspą Wolin oraz wyspą Uznam. Na tej trasie regularnie kursują dwie linie promowe. Dzięki nim szybko dostaniemy się do wybranej części Świnoujścia.

Niesamowita latarnia morska

Fani zwiedzania koniecznie powinni wybrać się do Latarni Morskiej. Powstała ona już w 1858 r. i jest jednym z największych, tego typu obiektów na polskim wybrzeżu. Jej wysokość sięga aż 68 r. Aby zwiedzić całą latarnię, będziemy musieli pokonać 300 krętych schodów. Warto więc zwrócić uwagę, że jest to najwyższa latarnia w okolicach całego Bałtyku. Należy również do jednych z najwyższych latarni na całym świecie. W 2000 r. zakończono generalny remont obiektu. Po wielu latach oddano go ponownie do dyspozycji turystów. Dzięki temu możemy dokładnie obejrzeć więżę latarni oraz jej dwukondygnacyjne budynki. Z górnej galerii obiektu można dokładnie przyjrzeć się panoramie całego Świnoujścia.

Muzeum rybołówstwa

To prawdziwa gratka dla fanów wędkarstwa. Muzeum Rybołówstwa znajduje się w byłej siedzibie Ratusza Miejskiego. Jest to najstarszy budynek w całym Świnoujściu. Powstał w latach 1805-1806. Dzisiaj znajduje się w nim właśnie Muzeum Rybołówstwa. Możemy w nim zapoznać się z historią rybołówstwa i odkryć przy tym historię oraz dzieje całego regionu. Dodatkowo, zapoznamy się także z dawnymi przyrządami nawigacyjnymi oraz niesamowitymi okazami fauny morskiej. Co więcej, Muzeum Rybołówstwa stało się także miejscem wielu imprez kulturalnych. To w tym budynku bardzo często odbywają się różne wystawy, na których prezentowane są ekspozycje dotyczące m.in. dawnych strojów plażowych. Wystarczy sprawdzić więc harmonogram różnych wydarzeń kulturalnych, aby wybrać spośród nich coś dla siebie.

Różnorodne kwatery

Sporą zaletą Świnoujścia jest również to, że znajdziemy w nim różnorodne kwatery noclegowe. Do wyboru mamy wille, apartamenty oraz pokoje gościnne w pensjonatach. Co więcej, ceny noclegów wcale nie przerażają, a wręcz zachęcają do zatrzymania się w Świnoujściu. To właśnie dlatego w mieście bardzo często natrafimy na turystów zza granicy. Dodatkowo, Świnoujście skupia w sobie również wiele uzdrowisk. Z takich sanatoriów korzystają zarówno osoby starsze, jak i te młodsze, które chcą zadbać o swoje zdrowie. W końcu morskie powietrze bardzo pozytywnie oddziałuje na nasz organizm. Jeśli więc tylko mamy w planach wybrać się na krótki urlop, koniecznie powinniśmy zainteresować się Świnoujściem.

Materiał przygotowany dla NaWyspie.eu, firmy oferującej kwatery dla turystów odwiedzających Świnoujście.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(87) "Świnoujście - udane wakacje nad Bałtykiem, apartamenty w Świnoujściu, wakacje 2016" ["meta_desc"]=> string(71) "Świnoujście - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Pomorze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(8) "redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.9186243209343984972292673774063587188720703125) ["lng"]=> float(14.25832271377949922452899045310914516448974609375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Świnoujście - udane wakacje nad Bałtykiem, apartamenty w Świnoujściu, wakacje 2016

meta_keys:

meta_desc: Świnoujście - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Pomorze - atrakcje turystyczne

author: redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Świnoujście - udane wakacje nad Bałtykiem, apartamenty w Świnoujściu, wakacje 2016

meta_keys:

meta_desc: Świnoujście - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: redakcja

meta_desc: Świnoujście - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca poleca veturo.pl