Darłowo

Czym kusi nadmorskie Darłowo?

Darłowo to jeden z najatrakcyjniejszych kierunków wakacyjnych podróży. Jego popularność wynika z bogatej oferty turystycznej, w skład której wchodzą walory przyrodnicze, historyczne miejsca i obiekty, ciekawa propozycja rozrywki oraz zróżnicowana baza noclegowa.

Darłowo to jeden z najatrakcyjniejszych kierunków wakacyjnych podróży. Jego popularność wynika z bogatej oferty turystycznej, w skład której wchodzą walory przyrodnicze, historyczne miejsca i obiekty, ciekawa propozycja rozrywki oraz zróżnicowana baza noclegowa (informacje na Meteorze (Darłowo > noclegi). Mamy tu do dyspozycji domki letniskowe, położone nad samym Bałtykiem, pensjonat i luksusowe hotele. Każdy może spędzić tu czas wedle własnych upodobań. Przy tym warto podkreślić, że noclegi są przystępne cenowo i zapewniają spokój, który pozwala zachować równowagę między zabawą a wypoczynkiem.

Darłowo to miejscowość, w której znajdziemy przepiękną plażę, ciągnąca się na ponad 5 kilometrów. Przedzielona jest rzeką Wieprzą, w taki sposób, ze jej zachodnia część służy jako centrum zabaw i rekreacji. Tu możemy wybawić się w dmuchanym parku zabaw, skorzystać ze zjeżdżalni wodnych oraz uprawiać sporty wodne. Dostępne są dla nas skutery i narty. Dla szukających spokoju polecana jest wschodnia cześć kąpieliska, gdzie naturalnie uformowana została laguna. Tu znajdziemy płytką i cieplejszą wodę, dobrą dla dzieci. Zacisze sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi, w pięknym otoczeniu klifu skalnego. Nie zapominajmy, że Darłowo posiada wiele innych atrakcji, wśród których wymienić należy przystań rybacką czy też marinę, z której i my możemy skorzystać. Wypłynąć można na połów, rejs lub wycieczkę motorówką. To doskonały pomysł na przeżycie niesamowitych emocji. W kurorcie znajdziemy też lunapark, aquapark i park linowy. Wszystko po to, by jak najbardziej uatrakcyjnić nasz pobyt.

Warto wspomnieć, ze w miejscowości jest kilka wyjątkowych zabytków, którym poświęcenie uwagi pozytywnie wpłynie na nasze odczucia. To przede wszystkim XIV-wieczny Zamek Książąt Pomorskich, który jest jedynym takim zabytkiem gotyckim na polskim wybrzeżu. Jest też kościół Mariacki z 1321 roku. Dodatkowo dla zwiedzających dostępna jest cała masa zabytków mieszkalnych, położonych przy ulicy Curie–Skłodowskiej czy też Powstańców Warszawy. XIX-wieczne domy szachulcowe dodają kurortowi uroku. Kilka obiektów sakralnych uzupełnia bazę zabytków, serwując nam przy tym ogromną bazę informacji o przeszłości miejscowości, która sięga wieku XI.

Darłowo to ciekawa i wygodna oferta, z która warto zapoznać się na długo przed wyjazdem. Zorganizowanie noclegu powinno być zawsze na pierwszym miejscu, po podjęciu decyzji o kierunku wyprawy.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(48) "Darłowo - noclegi, atrakcje, co warto zobaczyć" ["meta_desc"]=> string(80) "Darłowo - noclegi, atrakcje i co warto zobaczyć w Darłowie - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Pomorze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.42122718293939698241956648416817188262939453125) ["lng"]=> float(16.4106559730578993594463099725544452667236328125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Darłowo - noclegi, atrakcje, co warto zobaczyć

meta_keys:

meta_desc: Darłowo - noclegi, atrakcje i co warto zobaczyć w Darłowie - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Pomorze - atrakcje turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Darłowo - noclegi, atrakcje, co warto zobaczyć

meta_keys:

meta_desc: Darłowo - noclegi, atrakcje i co warto zobaczyć w Darłowie - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Darłowo - noclegi, atrakcje i co warto zobaczyć w Darłowie - poleca veturo.pl