google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Czym kusi nadmorskie Darłowo?

Darłowo to jeden z najatrakcyjniejszych kierunków wakacyjnych podróży. Jego popularność wynika z bogatej oferty turystycznej, w skład której wchodzą walory przyrodnicze, historyczne miejsca i obiekty, ciekawa propozycja rozrywki oraz zróżnicowana baza noclegowa.

Czym kusi nadmorskie Darłowo?Darłowo

fot. fotolia

Darłowo to jeden z najatrakcyjniejszych kierunków wakacyjnych podróży. Jego popularność wynika z bogatej oferty turystycznej, w skład której wchodzą walory przyrodnicze, historyczne miejsca i obiekty, ciekawa propozycja rozrywki oraz zróżnicowana baza noclegowa (informacje na Meteorze (Darłowo > noclegi). Mamy tu do dyspozycji domki letniskowe, położone nad samym Bałtykiem, pensjonat i luksusowe hotele. Każdy może spędzić tu czas wedle własnych upodobań. Przy tym warto podkreślić, że noclegi są przystępne cenowo i zapewniają spokój, który pozwala zachować równowagę między zabawą a wypoczynkiem.

Darłowo to miejscowość, w której znajdziemy przepiękną plażę, ciągnąca się na ponad 5 kilometrów. Przedzielona jest rzeką Wieprzą, w taki sposób, ze jej zachodnia część służy jako centrum zabaw i rekreacji. Tu możemy wybawić się w dmuchanym parku zabaw, skorzystać ze zjeżdżalni wodnych oraz uprawiać sporty wodne. Dostępne są dla nas skutery i narty. Dla szukających spokoju polecana jest wschodnia cześć kąpieliska, gdzie naturalnie uformowana została laguna. Tu znajdziemy płytką i cieplejszą wodę, dobrą dla dzieci. Zacisze sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi, w pięknym otoczeniu klifu skalnego. Nie zapominajmy, że Darłowo posiada wiele innych atrakcji, wśród których wymienić należy przystań rybacką czy też marinę, z której i my możemy skorzystać. Wypłynąć można na połów, rejs lub wycieczkę motorówką. To doskonały pomysł na przeżycie niesamowitych emocji. W kurorcie znajdziemy też lunapark, aquapark i park linowy. Wszystko po to, by jak najbardziej uatrakcyjnić nasz pobyt.

Warto wspomnieć, ze w miejscowości jest kilka wyjątkowych zabytków, którym poświęcenie uwagi pozytywnie wpłynie na nasze odczucia. To przede wszystkim XIV-wieczny Zamek Książąt Pomorskich, który jest jedynym takim zabytkiem gotyckim na polskim wybrzeżu. Jest też kościół Mariacki z 1321 roku. Dodatkowo dla zwiedzających dostępna jest cała masa zabytków mieszkalnych, położonych przy ulicy Curie–Skłodowskiej czy też Powstańców Warszawy. XIX-wieczne domy szachulcowe dodają kurortowi uroku. Kilka obiektów sakralnych uzupełnia bazę zabytków, serwując nam przy tym ogromną bazę informacji o przeszłości miejscowości, która sięga wieku XI.

Darłowo to ciekawa i wygodna oferta, z która warto zapoznać się na długo przed wyjazdem. Zorganizowanie noclegu powinno być zawsze na pierwszym miejscu, po podjęciu decyzji o kierunku wyprawy.

Jeśli planujecie wakacje nad morzem, ale nie macie ...

Jesień życia to czas, gdy człowiek ma dla ...

Darłowo to nadmorskie miasto leżące w województwie zachodniopomorskim, ...

Wioska Labiryntów i Źródeł w Paprotach to miejsce ...

Wioska Hobbitów to miejsce ukryte w “Mrocznej puszczy” ...

Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem ...

nocleg

https://veturo.pl/article/3487/darlowo-noclegi-atrakcje-zabytki-co-warto-zobaczyc/